Hayat Var

Film, balıkçılık yapan babası ve yatalak dedesiyle birlikte küçük bir evde yaşayan Hayat'ın bu sert ve acımasız dünyada yaşama tutunma çabasını işliyor.

27.03.2009 - 16:22

Hayat Var

''Beş Vakit'' adlı filmle ulusal ve uluslararası festivallerden ödülle dönen Reha Erdem'in kamera arkasına geçtiği yeni filminde, Elit İşcan, Erdal Beşikçioğlu ve Levend Yılmaz rol aldı.

Filmin konusu özetle şöyle:
14 yaşındaki Hayat, balıkçılık yapan babası ve yatalak dedesiyle birlikte İstanbul Boğazı'nın kenarındaki derme çatma bir evde yaşar. Babası ailenin hayatta kalmasını sağlamak için küçük teknesiyle bu sularda balıkçılık yaparken, bir taraftan da birtakım yasadışı işlere girip çıkar. Aşkın var olmadığı bu zorlu, sert ve acımasız dünyada çocukluk ve kadınlık arasında sıkışıp kalan Hayat, yaşama sıkı sıkıya sarılır. Dünyadaki adaletsizliklere karşı cesaretini, dayanıklılığını ve umudunu yitirmez.

45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Sinema Yazarları jürisi özel ödülüne layık görülen ''Hayat Var'', Şubat ayında gerçekleştirilen 59. Berlin Film Festivali'ne katılan 2 Türk filminden biri oldu ve katılımcılar ile eleştirmenlerden büyük ilgi gördü.

Yönetmen: Reha Erdem
Oyuncular: Elit İşcan, Erdal Beşikçioğlu, Levend Yılmaz , Banu Fotocan
Senaryo: Reha Erdem
Tür: Dram
Dil: Türkçe
Süre: 121 dk.

http://www.hayatvar.com.tr

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...