Referandum yaklaştıkça gerginlikler, tatsız olayların sayısı artıyor. Bu kez İstanbul Bahçelievler'de CHP Kadın Kolları üyesi 3 kişi darp edildi. CHP'lilere göre saldırı gerekçesi "hayır" yazılı broşür dağıtmaları.

Saldırıyı protesto etmek isteyen CHP'liler bugün Bahçelievler'de yürüyüş düzenledi.

Saldırıya uğrayan partililer, referandumda "hayır" oyu vermeye çağıran bildiriler dağıttıkları için şiddete uğradıklarını söyledi.

Eda Özdemir saldırgana önce bildiri vermek istediklerini söyledi: "Kendisi önce Kılıçdaroğlu'na küfür etti. 'Lütfen içeri girin' dedim. İçeri girdi, ama sonra sopayla çıktı."

Gülhan Atılır ise olaya müdahale etmek isterken şiddet gördüğünü aktardı: "Beni yerde sürükledi. Yığıldım, yerden kalkamadım. 'Biz AKP'liyiz, gimeyin buraya' dedi."

BU HEP OLUYOR
CHP Kadın Kolları üyeleri daha önce de benzer saldırılara maruz kaldıklarını iddia etti. Gittikleri standlarda küfürle karşılık gördüklerini söyleyen üyeler, ellerine vurulduğunu ve afişlerinin düşürüldüğünü de belirtti.

Saldırıyla ilgili CHP yönetimi suç duyurusunda bulundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise Antalya'da da benzer saldırılar olduğunu söyleyerek, "Bu tabloyu toplumun görmesi lazım" dedi.