Hayko Cepkin Prova Halleri'nde

Müzik dünyasında çok farklı ve önemli bir yeri olan Hayko Cepkin Prova Halleri'ne konuk oldu.

Haberler 22.02.2013 - 15:18

Hayko Cepkin Prova Halleri'nde

2012'nin Kasım ayında EMI Müzik etiketi ile Aşkın Izdırabını... isimli dördüncü albümünü yayınlayan Hayko Cepkin'in her albümünde olduğu gibi bu albümünde de bir konu var. Bu sefer tema olarak aşkı işleyen sanatçı, aşkın insan üstünde yarattığı farklı ruh hallerini, sert bir dille anlatıyor.

Bütün şarkıların söz, müzik ve düzenlemelerinin sanatçıya ait olduğu albümde sadece Aşk Kitabı isimli şarkının sözü Ahmet Selçuk İlkan'a, müziği ise Coşkun Sabah'a ait. Prodüktörlüğünü de sanatçının kendinin üstlendiği albümün vokal, gitar ve bas kayıtları Babajim Stüdyosunda, davul ve klavye kayıtları ise Hayko Cepkin'in evindeki stüdyoda kaydedilmiş.

Albümde Özgür Özkan - elektrik gitar, Sedat Oğuzsoy - bas gitar, Murat Cem Ergül - davul, Hayko Cepkin - klavyeler ve tüm samplingleri çalmış. Editing'i gene Hayko Cepkin kendi üstlenirken, mastering'i ise Ue Nastasi yapmış.

Hayko Cepkin ile albümün hazırlık sürecinden bahsederek başladığımız sohbete, lansman konserini canlı yayınlama kararı ve gecenin sunuculuğunu üstlenmesinden bahsederek devam ettik. Grup elemanları ile tanıştıktan sonra soundcheck'i görüntüledik.

Mustafa Özel'in çektiği, albümün ilk klibi olan Paranoya'yı nasıl a-dan z-ye kadar tasarladığını anlatan Hayko Cepkin'e adrenalin sporlarını ve televizyon programının devamının olup olmayacağını sormasak olmazdı. Program tekrar çekilirse kendi adıma bir bölümüne dahil olma sözünü aldıktan sonra konser ve turne programlarını konuşarak röportajı bitirip, büyük bir keyif ile konseri izledik.

Jolly Joker İstanbul'daki konseri kaçıran Hayko Cepkin hayranlarının üzülmesine hiç gerek yok çünkü her konserinde farklı bir sahne performansı sergileyen sanatçının kendinin de anlattığı gibi yoğun konser programları başlamış durumda.

Yakın zaman konser tarihleri:
23 Şubat Konya Rixos Otel
21 Mart Jolly Joker İstanbul
05 Nisan Jolly Joker Ankara

Sayfa Yükleniyor...