Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar (41), Şişli'de yaşanan İnönü- Sarıgül tartışmasına katıldı.

Best FM’de yayımlanan 'Konuşan Türkiye' programına katılan ve kavgada Sarıgül'ün yanında saf tutan Murat Hazinedar kendisi gibi CHP'li olan Belediye Başkanı Hayri İnönü'yü eleştirip, tavrını çirkin olarak yorumladı.

Hazinedar’a, Hayri İnönü’nün bu yıl yılbaşı ışıklandırması ve eğlenceleri olmamasının nedeni olarak, 'önceki yıllarda kamu kaynakları çarçur edilmiş, belediyemiz ağır bir borç yükü altına sokulmuş' açıklaması soruldu.

Murat Hazinedar, “Burada bir savurganlık varsa, Sayın İnönü savurganlık olduğunu iddia ettiği dönemde meclis üyesi ve sorumlu kişiydi. Biz organizasyonun tamamına yakınını sponsorlar vasıtasıyla yapacağız. Bu da bir beceri işidir. Beceremeyenler, becerenlere laf atacaktır, doğaldır ama bunlar bizim gündemimizde yok” dedi.

“İNÖNÜ’NÜN TAVRI ÇOK ÇİRKİN”

BEST FM Haber Müdürü Tufan Yakar’ın, “Sarıgül-İnönü çekişmesinde Murat Hazinedar tarafını açıkladı diyebilir miyiz?” sorusuna Hazinedar parti kültürü hatırlatması yapan Beşiktaş Belediye Başkanı şunları söyledi:

“Ortada bir İnönü-Sarıgül çekişmesi yok. Ben Murat Hazinedar olarak burada değilim. Ben CHP’nin ve Beşiktaş’ın Belediye Başkanıyım. Dolayısıyla keyfi hareket etme hakkına sahip değilim. Parti yönetimimizin bizden siyasi görüş ve tavırla ilgili bazı talepleri olabilir. Dolayısıyla bu noktada parti kültürünü bilen ile bilmeyen arasında bir tercih yapmak durumundayım ben… Kişiler arasında tercih yapmam. Benim tercihim partim ve parti kültürümden yanadır. Aile içi konuları böyle kamuoyuna taşımamak gerekiyor. O döneme ait iddialarla ilgili, o dönemdeki sorumlu kişinin, geçmişe dair böyle çirkin bir tavır almasını halkımız çok iyi değerlendirmeli.“