Haziran ortasında her yerde yağmur

İstanbul’da bugün etkili olan sağanak yağışın yarın da kuzeydeki ilçelerde devam etmesi bekleniyor. Tüm yurtta etkili olacak yağmurlar İç Anadolu'da su baskınlarına yol açabilir.

Haberler 14.06.2011 - 14:53

Haziran ortasında her yerde yağmur

Özellikle metropollerdeki yaşamı olumsuz etkileyen yaz sağanakları etkisini sürdürecek. Bugün İstanbul'da kuvvetli yağmur vardı, önümüzdeki 2 gün Ankara ve İzmir de gök gürültülü yağmurlardan etkilenecek.

Anadolu'da yaz sağanakları ara vermeden sürüyor. Yarın en kuvvetli yağış Muğla ve Antalya'dan başlayarak Afyon, Ankara ve Sivas'a kadar olan kesimde görülecek. Hafta boyu sıcaklıklar batıda haziran ortalamasının 3 derece altında seyredecek, doğu bölgeler çarşambadan sonra en sıcak bölgeler olacak.

İstanbul'un ilçe ilçe belli bölgelerini kuvvetli yaz sağanakları ve dolu yağışı etkiledi. Yarın ise İstanbul'un kuzeydeki ilçelerinde Karadeniz açıklarında yağış bekleniyor. Kentin güneyinde yarın yağış olasılığı daha az. Ancak yarın dikkat edilmesi gereken durum kuvvetli esecek ve hızı saatte 30 km'yi geçecek poyraz rüzgarı. Sıcaklık 19-20 derece hissedilecek.

Yarın Ankara'da sağanaklar kuzeydeki ilçelerde daha fazla etkili. Perşembe günü ise kent genelinde kuvvetli yağmur var.

Yarın İzmir'in iç kesimlerinde beklenen gök gürültülü yağmurlar, perşembe günü kıyıları da etkileyecek.

YARIN EDİRNE VE ÇANAKKALE'DE KUVVETLİ YAĞIŞ VAR
Marmara bu haftayı geçen haftalara göre daha serin ve bulutlu geçiriyor. Yarın da yerel yağmurlar var. Sağanaklar Edirne ve Çanakkale civarında daha kuvvetli yağacak.

Egeliler de kuvvetli yağıştan etkilenecek. Özellikle Muğla, Denizli, Uşak, Afyon ve Kütahya'da su baskını ve taşkınlar olabilir. Sıcaklık 22 ila 27 derece arasında.

Akdeniz'de geniş alanda, kuvvetli yağmurlar etkili. Isparta'dan, Antalya'nın iç kesimleri, Mersin-Adana boyunca gökgürültülü yağmur var.

SU BASKINLARINA DİKKAT!
İç Anadolu'da su baskını yaratabilecek şiddette sağanaklar sürecek. Yarın Konya, Niğde, Sivas boyunca yağışlara dikkat. Sıcaklık 22 ila 24 derece.

Karadeniz'de Kastamonu'dan Tokat'a kadar yağmur daha kuvvetli, Trabzon ve Rize civarında yağmur daha zayıf. Yarın Samsun 24, Trabzon 25 derece.

Doğu Anadolu'da yağmur zayıflıyor, çarşamba günü hava hissedilir şekilde ısınmaya başlayacak.

Güneydoğu'da Adıyaman, Gaziantep çevresi daha kapalı ve hafif yağmurlu. Diyarbakır parçalı bulutlu ve 32 derece.

Sayfa Yükleniyor...