İlişkili Haberler

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kocaeli mitinginde halka seslendi.

Demirtaş'ın hedefinde Başbakan Ahmet Davutoğlu vardı.

Davutoğlu'na11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Pensilvanya polemiği üzerinden yüklenen Demirtaş, şunları söyledi:

"Biz başbakanımızı cumhurbaşkanımız karşısında ezdirmeyiz. Zavallıya biz sahip çıkacağız ne yapalım. Gün geçmiyor ki başbakanın bir yalanı daha alenileşmesin. 

Ben Pensilvanya'da görüşmeye gittiğimde Gül'ün onayı vardı diyor. Sayın Gül yalanladı. Ülkenin Dışişleri Bakanı iken bugün terör örgütü lideri diye suçladığı kişiyle gizli görüşme yapmış."

Peki sen paralel örgüt dediğinle gizli gizli buluşurken, ortak fırıldak çevirirken iyiydi de şimdi öküz öldü ortaklık bozuldu da mı bizi suçlamaya başladın?" ifadelerini kullanan Demirtaş, şöyle devam etti:

"Bütün kirli oyunları bunlar el birliğiyle yapmadı mı? Neymiş HDP, paralel ile işbirliği yapıyormuş. Sizden daha büyük paralel işbirlikçi yoktur. Gülen cemaatini devlet içinde örgütleyen sizlersiniz.

Varsa kirli bir işbirliği AKP olarak siz yaptınız, inkar da etmediniz. Sayın Gül dedi ki; benim bilgim dışında Davutoğlu Gülen'le görüşmüş... Bak bir yalanın daha ortaya çıktı. Hiç mi utanmıyorsun, iç mi yüzün kızarmıyor?"

"ARTIK DURDURAMAYACAKLARINI ANLADILAR"

7 Haziran genel seçimlerinde AK Parti'nin iktidarını kaybedeceğini savunan Demirtaş, "Artık HDP'yi durdurmalarının imkanı olmadığı görülüyor. Provokasyon dışında ellerinde hiçbir imkan kalmadı" diye konuştu. 

Son dönemde yaşanan olayları provokasyon olarak nitelendiren HDP lideri şunları kaydetti:

"Ağrı Diyadin'de bu ülkenin çocuklarını, askerlerini bile bile ölüme gönderdiler. Amaçları Ağrı'dan askerlerin cenazesi gelsin, ülkenin 10-15 şehrinde şehit cenazesi olsun. Sonra HDP'yi linç edip, beyefendinin başkanlığını garantileyeceklerdi. Bütün amaçları buydu, oy alabilmek için ana-baba kuzularını ölüme gönderdiler. 

Bu kadar seviyesizce bir siyaseti yürütüyorlar. Başkanlık için yapmayacağı çılgınlığın olmadığı anlaşılıyor. HDP stantlarına her yerde saldırı düzenletiyorlar.

Ama bakın bunların hepsinin hesabı sorulacak. Ağrı provokasyonun hesabını vereceklerini biliyorlar. Ey Cumhurbaşkanı sen değil misin TIR'larla IŞİD'e silah gönderip Suriye'de ölümlere neden olan."