HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'tan ortak taziye çağrısı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Gaziantep'teki saldırı sonrası tüm partilere "ortak taziye" çağrısında bulundu.

Haberler - ntv.com.tr 21.08.2016 - 09:56 | Son Güncelleme : 21.08.2016 - 12:12

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'tan ortak taziye çağrısı

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde gerçekleştirilen bombalı saldırı sonrası açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, siyasi parti liderlerine seslendi.

Demirtaş, "Antep’teki saldırıyla kaos ve iç savaş hedeflendi. Antep’ teki tüm siyasi partilerden milletvekili arkadaşlara sesleniyorum. Gelin taziyede bir olalım, yan yana duralım. Bu fotoğrafla o alçaklara en iyi cevabı vermiş oluruz“ dedi.

HDP'DEN AÇIKLAMA

HDP, Gaziantep'in Şahinbey ilçesindeki 30 kişinin hayatını kaybettiği ve 94 kişinin de yaralandığı terör saldırısının ardından bir açıklama da yayınlandı.

Açıklamada, "Gaziantep'teki insanlık düşmanı saldırıyı lanetliyoruz. Gaziantep'te Şahinbey ilçesine bağlı Akdere Mahallesi'ndeki partili üyelerimizin düğününe yönelik terör saldırısı sonucunda salonda bulunan çoğunluğu kadın ve çocuk çok sayıda yurttaşımız yaşamını yitirdi, çok sayıda yaralımız var. Acımız büyük. Bu saldırıyı yapanları, arkasındaki güçleri, zihniyeti en sert biçimde kınıyor ve lanetliyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve halkımıza başsağlığı ve sabır, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Eş Genel Başkanlarımız ve milletvekillerimizden oluşan bir heyet Gaziantep'e gitmek üzere yola çıkmıştır" ifadelerine yer verildi.

Sayfa Yükleniyor...