HDP Genel Merkezi'ne saldırı

Ankara'da bir grup, HDP Genel Merkezi'ne saldırdı, binada yangın çıktı. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı

Haberler - NTV Haber 09.09.2015 - 01:16

HDP Genel Merkezi'ne saldırı

Çankaya'da yürüyüş yapan göstericiler, Büklüm Sokak'ta bulunan HDP Genel Merkezi'ni taşladı. Ardından binaya giren grup, içeride yangın çıkardı.

Olay yerine giden polis, gruba biber gazı ve basınçlı suyla müdahale etti. Göstericiler, müdahalenin ardından dağıldı.

Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. 

Çıkan olaylarda 4 kişinin gözaltına alındığı bilgisine ulaşıldı.

Kırşehir'de kalabalık bir grup, Terme Caddesi'nde toplandı. Eylem sırasında bazı göstericiler, HDP İl Başkanlığı binasının levhasını indirdi. İçerideki eşya ateşe verildi. Bir kırtasiye dükkanı ile Atatürk Caddesi'ndeki bazı işyerleri de yakıldı. Yangın büyüyünce, binadaki vatandaşlar tahliye edildi. Dumandan etkilenen 6 kişi hastaneye kaldırıldı. Protestoculara müdahale eden polislerden ikisi, atılan taşlar nedeniyle yaralandı. Grup, Vali Necati Şentürk'ün ikna çabasıyla dağıldı.

Aksaray'da da Valilik Meydanı'nda biraraya gelen eylemciler, HDP İl Başkanlığı'na yürüdü. Uyarıya rağmen dağılmayan gruba, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi. Bazı göstericiler, bariyeri aşarak binadaki parti tabelasını söktü. 12 polisin hafif yaralandığı olayda, 2 kişi gözaltına alındı.

Çorum'da bir grup, HDP İl ve Merkez İlçe Başkanlığı'nın bulunduğu binaya saldırdı. Olaylar sırasında 2 polis ile gruptaki 5 kişi hafif yaralandı.

İstanbul'daki gösterilerin adresi Mecidiyeköy'dü. Mecidiyeköy metro durağında toplanan grup teröre karşı sloganlar atarak yürüyüşe geçti. Türk bayrakları açarak yürüyen grubun yürüyüşü Beşiktaş Meydanı'nda son erdi.

Sayfa Yükleniyor...