HDP Sözcüsü: Selahattin Demirtaş kalp spazmı geçirdi

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, Edirne'de tutuklu olan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, kalp spazmı geçirdiğini söyledi.

ayhan bilgen

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, Merkez Yürütme Kurulundaki değerlendirmelere ilişkin parti genel merkezinde basın açıklaması yaptı.

Edirne  Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sağlık durumuyla ilgili kaygılı olduklarını ifade eden Bilgen, daha önce bir kalp rahatsızlığı geçirmiş olmasına ve bununla ilgili raporlar bulunmasına rağmenşu anda cezaevinde gerekli sağlık hizmetlerinin sunumundan mahrum bırakıldığını iddia etti.

Bilgen, Demirtaş'a tarafsız, uzman doktorlar gözetiminde bir inceleme yapılması ve tedavi edilmesi için Türk Tabipleri Birliğine başvuracaklarını da kaydetti.

BEŞİKTAŞ'TAKİ SALDIRI

Siyasetin görevinin ölümler, şiddet ve çatışma karşısında sadece kınama açıklaması yapmak ve hamasi mesajlar vermek değil, herkesin can güvenliğini sağlayacak tedbirleri almak olduğunu belirten Bilgen, "İstanbul Beşiktaş'taki saldırıyla ilgiliilk saatlerde kınama açıklaması yapmamıza rağmen halen partimize yönelik bir linç kampanyası yürütülüyor" diye konuştu.

İstanbul'daki saldırının sosyal medyada, milletvekilleri, Hükümete yakın kimi yazar ve uzmanlarca "başkanlık sistemini engellemeye yönelik bir girişim" olarak tanımlandığını ifade eden Bilgen, "İnsan hayatının bir koltuk hevesiyle bu kadar değersizleşmesi ve araçsallaştırılması asla kabul edilebilir bir durum değildir" dedi.

237 HDP’linin düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındığını belirten Bilgen, "Aslında bu tablo, bu manzara, bu rakamlar iddia ettikleri gibi yapılan saldırılarla ilgili değil. Bu rakamlar, parti yöneticilerine yönelik bu girişim, doğrudan doğruya başkanlığı kotarmaya yönelik bir arayıştır” diye konuştu.

Toplantıda ayrıca partinin İstanbul İl Başkanlığı duvarında "Geldik, yoktunuz" yazısının yer aldığı bir fotoğraf gösteren Bilgen, "Bu manzaranın İstanbul'daki saldırının faillerini bulmayla bir ilgisi olabilir mi Güvenlik güçlerinin bir partinin il başkanlığına girip 'Geldik, yoktunuz' diye yazmasının anlamı, izahı nedir, intikam almaktan kastınız bu mu?" diye sordu.

Sayfa Yükleniyor...