HDP'li iki bakan devir-teslim töreni yapmayacak

HDP'li iki bakan Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan güne parti genel merkezinde başladı Resmi koruma polisleri de makam araçlarını parti genel merkezine getirdi. HDP'li iki bakan da "içinde bulunulan şartlar nedeniyle devir-teslim töreni yapmayacaklarını" açıkladı.

Haberler - NTV Haber 29.08.2015 - 13:19

HDP'li iki bakan devir-teslim töreni yapmayacak

Resmi koruma polisleri, HDP'li bakanlar Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan'a tahsis edilen makam araçlarını HDP Genel Merkezi'ne getirdi.

Makam araçlarında kırmızı bakan plakası yerine sadece resmi plaka olması dikkat çekti.

Göreve atanmalarının ardından genel merkezde Eşbaşkan Figen Yüksekdağ ile görüşen Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan bakanlıklarda devir teslim töreni yapılmayacağını açıkladı.

Geçici seçim hükümetinde Avrupa Bakanı olan Ali Haydar Konca, "Böylesi bir tabloda zorunlu olan hükümet modelinde devir-teslim törenini doğru bulmuyoruz. Yasadan kaynaklı hakkımızı kullanıp makamımıza oturacağız. Bu kesinlikle eski bakana bir tavır asla değildir. 'nin içindeki konjonktür nedeniyledir" dedi.

Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan da, "Bakanlar Kurulu'nda savaş koşularının zayıflatılmasına, yok edilmesine ilişkin tepki ve önerilerimizi koyacağız. Doğru olan budur. Bu şartlarda seçim güvenliği de söz konusudur. Bizim Bakanlar Kurulu'nda barışı tesis etmek gibi bir görevimiz var. Barış olmadan hak hukuk adalet olmaz
açıklamalarında bulundu.

İki HDP'li bakan tahsis edilen makam arabalarıyla ve korumaların gözetiminde genel merkez'den ayrıldı.

Sayfa Yükleniyor...