HDP’li milletvekili serbest bırakıldı

Ağrı’da yürütülen terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan HDP Milletvekili Dirayet Taşdemir, mahkemede ifadesi vermesinin ardından serbest bırakıldı

Haberler - Anadolu Ajansı 20.03.2017 - 15:54 | Son Güncelleme : 20.03.2017 - 15:55

HDP’li milletvekili serbest bırakıldı

Ağrı'da, hakkında çeşitli suçlardan açılan iki ayrı davada ifade vermediği için gözaltına alınan HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir, mahkemede ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Hakkında Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, terör örgütü propagandası yaptığı, suç ve suçluyu övdüğü, terörist cenazelerine katıldığı, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet ettiği iddialarıyla başlatılan 2 ayrı soruşturmanın ardından açılan 2 ayrı davaya gidip ifade vermediği gerekçesiyle, mahkemece çıkartılan yakalama kararının ardından Doğubayazıt ilçesinde il Emniyet Müdürlüğü ekiplerince otomobilinde gözaltına alınan Taşdemir, adliyeye getirildi.

Taşdemir, adliyede önce Ağır Ceza Mahkemesi'nde "terör örgütü adına hareket ettiği", "örgüt propagandası yaptığı" ve "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa muhalefet ettiği" gerekçesiyle ifade verdi.

Hakkında Ağrı Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan bir başka davada da "suç ve suçluyu övdüğü" iddiasıyla ifade veren Taşdemir, her iki mahkemece serbest bırakıldı.

Sayfa Yükleniyor...