Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan terör açıklaması

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. HDP'yi eleştiren ve birlik mesajı veren Yılmaz, batı illerindeki Kürt vatandaşlara yönelik saldırılara tepki gösterdi.

Haberler 11.09.2015 - 10:58

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan terör açıklaması

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda soruları yanıtladı.

Bir soru karşısında, "Maalesef HDP'nin siyasi iradesinin pek de güçlü olmadığını gördük" ifadesini kullanan Yılmaz şöyle devam etti:

"Esas belirleyici olanın terör örgütü olduğunu, HDP'nin bu kadar insandan oy aldığı halde bunun hakkını veremediğini gördük. HDP'ye oy verenler de bizim kardeşimiz.
Bizim onlarla hiçbir sorunumuz yok ama asıl sorun HDP'yi yönetenler. Kendilerine oy verenlerin beklentilerini karşılayacak bir siyaset izlemediler."

(Diyarbakır'da bir çorbacıdaki polislere yönelik saldırı) Birileri gelip Diyarbakır'ın içinde bir terör eylemi yapıyorsa aslında hedef bütün Diyarbakır'dır, hedef bütün Diyarbakır'ın huzurudur.

Cevdet Yılmaz'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

- Herkesin el ele, kol kola demokratik usullerle teröre ortak tepki göstermesi arzu edilen bir durum. Ancak 'teröre tepki gösteriyorum' diye batıda yaşayan Kürt vatandaşlarımızın canına, malına kastedebilecek, zarar verebilecek bazı provokatif eylemler içine girenleri de maalesef gördük. Bunu yapanlar terör örgütünün değirmenine su taşıyor. Terör örgütünün tam da istediği zaten bu.

- Elimizden gelen tüm gayreti sivillerimizin zarar görmemesi için harcıyoruz, harcamaya da devam edeceğiz. Sivillere olan hadiselerin gerçek sorumlusu da terör örgütüdür.

- Türkiye hiçbir zaman 90'lı yıllara dönmeyecektir. Eski Türkiye geride kaldı. Biz artık yeni Türkiye'den bahsediyoruz. 90'lı yıllara dönmemiz için çaba sarfeden terör örgütüdür.

- Ne yaparlarsa yapsınlar yatırımlarımıza devam edeceğiz. Biraz gecikebilir belki, havaalanı gibi... Ama biz mutlaka bu yatırımlarımızı tamamlayacağız. Vatandaşlarımız bu konuda emin olsunlar...

- 1 Kasım seçimleri sonrasını, ekonomik açıdan çok parlak görüyorum. İnşallah Türkiye güçlü ve reformcu bir hükümetle büyüme hızını ve istihdamını çok daha farklı noktalara taşıyacak..."

Sayfa Yükleniyor...