NTV

HDP'nin Yoğurtçu Parkı'ndaki eylemi sürüyor

Anadolu Ajansı,DHA

Türkiye

HDP'nin "Vicdan ve Adalet Nöbeti" olarak adlandırlığı eylemi sürdürdüğü Kadıköy Yoğurtçu Parkı'nda konuşan Sırrı Süreyya Önder, "Tek bir kişi kalana kadar mücadelemiz sürecek" dedi.

HDP'nin Diyarbakır'da başlattığı ve "Vicdan ve Adalet Nöbeti" olarak adlandırdığı eylemi, Kadıköy Yoğurtçu Parkı'nda devam ediyor.

Polisin park ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldığı görülürken, bazı partililerin ziyaretleri sürüyor.

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, parkta yaptığı açıklamada, Türkiye'de, halkların barışı, kardeşliği ve özgürlüğü için bir tek kişi kalana değin mücadelelerine devam edeceklerini söyledi.

Önder konuşmasına şöyle devam etti:

"Zulme karşı mazlumların bulabildikleri en önemli direniş biçimi şudur; Zalimin tankı olur topu olur. Bir çok silahı olur. Orantısız. Mazlumun elinde bunlar yoktur. Mazlum gücünü kenetlenmeden alır. Yan yana durana omuz omuza durana hiçbir zulüm hiçbir tank top kar etmez. Bu gerçekliği biz dünya direniş tarihlerinden biliyoruz. Ve bizler de onun mirasçılarıyız. Dayanışma gösteren bütün dostlarımıza partililerimize ve demokrasi güçlerine teşekkür ediyoruz. Bu nöbeti bu ülkenin zulüm gören bütün meydanlarında sürdüreceğimizin sözünü veriyoruz. Yeni direniş biçimleriyle daha yüksek bir kararlılıkla." 

Açıklamaya, HDP milletvekilleri Filiz Kerestecioğlu, Mithat Sancar, Ayşe Acar Başaran, Sibel Yiğitalp, Nadir Yıldırım da katıldı.

ETİKETLER