Ordu'nun 1 milyon turist hedefi

Ordu Valisi İrfan Balkanoğlu, kente turist çekebilmek için yoğun çaba harcadıklarını belirtti ve "Hedefimiz bir yıl içerisinde 1 milyon turist" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 24.10.2016 - 18:25 | Son Güncelleme : 24.10.2016 - 18:26

Ordu'nun 1 milyon turist hedefi

Ordu'nun turizm odaklı gelişmesi ve kalkınması amacıyla Körfez ülkelerinden davet edilen 50 gazeteci ve seyahat acentesi temsilcisi kentteki bazı mekanları ziyaret etti.

Ordu Valiliğinin daveti üzerine Irak, Filistin, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye, Lübnan, Katar, Suudi Arabistan, Ürdün, İran, Kuveyt ve Fransa’dan gelen gazeteci ve seyahat acentesi temsilcileri, program kapsamında Altınordu ilçesindeki Tarihi Kurul Kalesi ve Perşembe ilçesindeki Çiseli Şelalesi'ni ziyaret etti.

Ziyaretlerini daha sonra Ünye ilçesinde sürdüren gazeteciler ve seyahat acentesi temsilcileri burada da Rahvan At Yarışlarının yapıldığı alana gitti. Ardından Ünye müzesini ziyaret eden 50 kişilik grup son ziyaretlerini Perşembe ilçesindeki Yason Burnu'na yaptı.

Mekanları görüntüleyen ve fotoğraflarını çeken gazeteciler vatandaşlarla da röportajlar yaptı.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, yaptığı açıklamada, farklı ülkelerden gelen grubun bir hafta Ordu'da kalacağını söyledi.

Üçüncü kez Körfez ülkelerinden gazetecileri Ordu'ya getirmeyi başardıklarını dile getiren Vali Balkanlıoğlu, "Tüm bu etkinliklerimiz Ordu'nun turizm potansiyelini artırdı. Yaklaşık 2 senedir gayret ediyoruz. Ordu'yu turizmde belli bir noktaya getirdik" dedi.

Kente gelen gazetecilerin ülkelerine döndüklerinde yaptıkları haberlerle Ordu'yu tanıtacağını belirten Vali Balkanlıoğlu, "İnşallah bu tanıtımlar sonuç verecek. Hedef bir yıl içerisinde 1 milyon turisti Ordu'ya çekebilmek. Bunun içinde yoğun çaba harcıyoruz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...