'Helal Adanalı Celal' vefat etti

Adana'da politika, spor ve basın camiasında iz bırakan, cemiyet hayatının sevilen simalarından Celal Serin, 85 yaşında vefat etti.

Haberler 10.10.2014 - 21:14

'Helal Adanalı Celal' vefat etti

Adana Demirspor'da yöneticilik yaptığı 1970'li yıllarda kendisine yakıştırılan 'Helal Adanalı Celal' lakabıyla kent halkının gönlünde yer edinen Celal Serin, yaşlılığa bağlı çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle Reşatbey Mahallesi'ndeki evinde hayata gözlerini yumdu.

Demokrat, Adalet ve Doğru Yol partilerinde siyaset yapan, Çukobirlik, THY, Petkim ve Aksantaş yönetim kurullarında çeşitli görevler yürüten Celal Serin, Çukurova Üniversitesi'nin kuruluşunda da öncülük eden isimler arasında yer almıştı.

Başta Süleyman Demirel olmak üzere devrin etkili siyasetçileriyle yakın dost olan Celal Serin, Adana Demirspor'un bir gecesinde yaptığı coşkulu konuşma sırasında kalabalık arasından ayağa fırlayan biri "Helal Adanalı Celal, sana bu yakışır" diye bağırmış, bu söz lakap olarak tüm 'nin diline yerleşmişti.

Adanalıların 'Celal abisi' ve 'Canlı kütüğü' olarak bilinen Celal Serin, cemiyet hayatında hoş sohbetleriyle de gençlere yeni ufuklar açmıştı.

Celal Serin'in cenazesi 11 Ekim Cumartesi günü Reşatbey Mahallesi stadyum yanındaki evinden alınıp, saat 10.00'da Kabakasal Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Sayfa Yükleniyor...