Helikopter kazasında 7 kişiye suçlama

Eski BBP lideri Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili hazırlanan fezlekede 'birden fazla kişiyi öldürme' iddiasıyla 7 kişi hakkında suçlamalara yer verildi.

03.03.2011 - 12:33

Eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşamını yitirdiği helikopter kazasıyla ilgili yeni bir gelişme var.

Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada fezleke hazırlandı. Fezlekede 'birden fazla kişiyi öldürme' iddiasıyla 7 kişi hakkında suçlamalara yer verildi.

BBP lideri Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan helikopter, 2009'un Mart ayında Kahramanmaraş'ta düşmüş ve helikopterdekiler hayatını kaybetmişti. Helikopter kazasıyla ilgili suikast iddiaları uzun süre gündemde kalmıştı.

Özel yetkili savcıya gönderilen ve Devlet Denetleme Kurumu tarafından hazırlanan 'Yazıcıoğlu'nun helikopter kazası' raporunda şu ifadeler yer almıştı: "Enkazın bulunduğu en muhtemel yer olan Karayakup tepesinin hiç aranmadığı, amatör bir TRAC görevlisinin internet üzerinde 'muhtemel enkaz yeri' diye işaretlediği bölgenin dokuz kez aranmış olduğu, Ilıca, Hacıbudak, Kurucaova ile Sisne mezrasının güney bölgelerinde yüzlerce kilometre alanın gereksiz yere aranmış olduğu ve sonuçta enkazın 'kendiliklerinden aramaya çıkan 17 köylü vatandaş' tarafından bulunduğu anlaşılmıştır."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...