Helikopter kurbanları uğurlandı

Beykoz'da düşen polis helikopterinde hayatını kaybedenler bugün toprağa verildi. Enkazı kaldırılan helikopter ise incelenecek.

21.05.2011 - 18:26

Beykoz'da dün denize düşen polis helikopterinde hayatlarını kaybeden İstanbul Bilge İşlem Şube Müdürü Ragıp Ali Bilgen, oğlu Abdullah Bilgen ve Komiser pilot Murat Güçlü için İstanbul Emniyet Müdürlüğünde tören düzenlendi.

Fatih Camisi'ndeki cenaze namazının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkeye getirilen cenazeler için düzenlenen törene, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, MHP Milletvekili Murat Başesgioğlu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Emniyet Genel Müdür Vekili Mustafa Fahrettin Demirer, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, şehitlerin aileleri, yakınları ile çok sayıda polis ve asker katıldı.

Ragıp Ali Bilgen ile oğlu Abdullah Bilgen'in Türk bayrağına sarılı cenazeleri, daha sonra ulaştırıldıkları Edirnekapı Polis Şehitliği'nde toprağa verildi.  Komiser pilot Murat Güçlü'nün cenazesi ise toprağa verilmek üzere Konya'ya gönderildi.

THY Uçuş Akademisi 2. pilot adayı Mehmet Oray Sarıçay'ın (31) cenazesi ise memleketi Bilecik'te toprağa verildi.

Cenazenin gelmesiyle birlikte evde duygu dolu anlar yaşandı. Sarıçay'ın annesi Nevin Sarıçay, ''çok uçmak istedin, çok uçtun yavrum. Ağlamayın, onun isteklerini yerine getirin, ne olur ağlamayın, üzmeyin oğlumu üzmeyin'' diyerek oğlunun tabutuna sarıldı. Babası Ali Sarıçay ayakta durmakta zorlanırken, kardeşi Ender Sarıçay, annesi Nevin Sarıçay'a sarılarak birbirlerini teselli etmeye çalıştı. Dedesi Abdullah Bandırmalıoğlu da torununun tabutunun başından ayrılmadı.

Sarıçay'ın cenazesi, namazın ardından Pelitözü köyündeki mezarlıkta toprağa verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...