NTV

Helikopter şehitlerine veda

DHA

Türkiye

Tunceli'de helikopterin düşmesi sonucu şehit olan bir hâkim, 7 polis, bir astsubay ve 3 mürettabatın naaşları Elazığ'daki törenle memleketlerine uğurlandı.

İlişkili Haber

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde "Sikorsky" tipi polis helikopterinin düşmesi sonucu şehit düşen 12 kişinin cenazesi helikopterle Elazığ'a getirildi.

Burada düzenlenen törenin ardından 7 polis, bir astsubay ve 3 mürettabatın naaşı memleketlerinde toprağa verilecek.

ŞEHİT POLİS KAYSERİ'DE TOPRAĞA VERİLECEK

Helikopterinde şehit olan 12 kişi arasında bulunan polis memuru Ahmet Cihan Kilci’nin cenazesi, memleketi Kayseri’de yarın öğlende toprağa verilecek.

Ahmet Cihan Kilci
Ahmet Cihan Kilci

 Cenazesi otopsi için Elazığ Adli Tıp Kurumu'nda bulunan şehit polis memuru Ahmet Cihan Kilci için yarın öğlende memleketi Kayseri'nin merkez Hacılar İlçesi Cemi Kebir'de tören düzenlenecek.


Şehit Kilci'nin cenazesi, törenin ardından kent merkezindeki Asri Mezarlık'ta bulunan Polis Şehitliği'nde toprağa verilecek.

POLİS DERELİ BİGADİÇ'TE TOPRAĞA VERİLECEK

 48 yaşındaki şehit polis Ekrem Dereli'nin cenazesi, memleketi Balıkesir'in Bigadiç İlçesi'nde yarın öğlende toprağa verilecek.

Polis memuru Ekrem Dereli'nin şehit düşmesinin ardından eşi Rebia Dereli, çocukları Betül ve İbrahim Enes Dereli, şehidin ağabeyi Mehmet Dereli ve kardeşi Rıdvan Dereli, cenazeyi memleketine getirmek için dün gece İzmir'den uçakla Elazığ'a gitti. Parkinson hastası olduğu öğrenilen Rebia Dereli'nin rahatsızlığına rağmen ısrarla eşinin cenaze törenine gitmek istediği ve gece yarısı çocuklarıyla birlikte yola çıktığı belirtildi. Şehidin kızı Betül Dereli'nin üniversite, İbrahim Enes Dereli'nin ise lise öğrencisi olduğu öğrenildi.

Ekrem Dereli'nin uzun yıllar Kütahya'da çalıştığı, ikinci şark tayininin çıkmasının ardından ise Tunceli'ye gittiği belirtildi. Ailesinin, tayinin ardından Kütahya'da yaşamayı sürdürdüğü, yaklaşık 3 ay önce Plevne Mahallesi'nde Kiraz Sokak'ta bir ev kiralayarak, Balıkesir'e yerleştiği belirtildi. 

Ekrem Dereli
Ekrem Dereli

Şehidin Değirmenli'deki babaevi ile Balıkesir'de Plevne Mahallesi'ndeki evine Türk bayrağı asıldı.

Balıkesir Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Şehidimizin ilimize nakil ve defin işlemleri ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz" denildi.

Cenazenin Elazığ'daki otopsi işlemlerinin tamamlanması ve yapılacak törenin ardından akşam saatlerinde Balıkesir'e getirilmesi, yarın öğle namazının ardından Bigadiç'in Değirmenli mahallesinde toprağa verilmesi bekleniyor.

HELİKOPTER DÜŞMEDEN ÖNCE CANLI YAYIN YAPMIŞLARETİKETLER