Eski BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberinde 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili her geçen gün farklı ayrıntılar ortaya çıkıyor.

Soruşturma kapsamında tutuklananların ifadeleri birçok iddiayı gündeme getirdi. Bunlardan biri de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e gelen ihbar CD'si ile ilgili.

İfadeleri alınan astsubaylardan Nusret Memiş, CD'deki görüntüleri kendisinin çektiğini, ancak asıl amacının doğayı çekmek olduğunu söyledi.

Memiş, "Helikopterin yanında bulunan Nedim Bakırhan, Cemal Şahin ve Aydın Özsıcak da görüntüye girmiş amacım onları çekmek değildi" dedi.

MAHKEMEDE SUSTU
İfadelerde bahsi geçen 3 astsubay, Cumhurbaşkanı Gül'e gelen CD'deki görüntülerdeki kişiler oldukları ve enkazdaki cihazı söktükleri iddialarıyla suçlanıyor.

Bu suçlamaların odaklarından biri astsubay Aydın Özsıcak. Özsıcak mahkemede susma hakkını kullandı.

'HATIRA OLSUN DİYE'
İddiaya göre; aynı suçlamayla sorgulanan diğer askerler ise uçuş bilgilerinin yer aldığı cihazı "hatıra olsun diye" söktüklerini söyledi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün helikopter kazası sonrasında oluşturduğu ve bölgeye gönderdiği 3 kişilik kaza kırım heyeti de tutuklandı. Üç zanlı da "düşen helikoptere ait cihazların çalmak ve delil karatmak”la suçlanıyor.

'YÜZLERCE AYAK İZİ VARDI'
Soruşturmada verilen ifadelerde kaza kırım heyetiyle ilgili iddialar da var.

İfadelere göre, ekip bölgeye geldiğinde zaten helikopterin enkazının farklı bir pozisyonda olduğu, hatta yüzlerce ayak izinin bölgede olduğu iddia edildi.