İlişkili Haberler

Eczacıbaşı Grubu'na ait bir helikopter Atatürk Havalimanı'ndan kalktıktan sonra Beylikdüzü Endem Televizyon Kulesi'ne çarparak yere düştü. 

Beylikdüzü Endem Televizyon Kulesi İstanbul'un en yüksek televizyon kulesi. Endem İnşaat yarafından 1998 yılında yapımına başlanan inşaat 2002-2007 yılları arasında durdurulmuş ve 2008 Ekim tarihinde tamamlanmıştı.

Beton şaftının yüksekliği 163 metre olan Endem TV Kulesi'nin restoranlanın olduğu çelik kısmının yüksekliği 54 anteni ise 30 metre.

Kulenin 112. metresinde bulunan 400 kişi kapasiteli döner restoran 30 metre çapında. İsteğe göre 1, 2 veya 3 saatte bir tur atabilen döner restoranın kullanılabilen alanı 720 metrekare genişliğinde. Döner kulenin altında ve üstünde bulunan katlar ise seyir katları olarak kullanılıyor.

NE OLMUŞTU?

Eczacıbaşı Grubu'na ait helikopter havalandıktan bir süre sonra Beylikdüzü Endem Televizyon Kulesi'ne çarparak yere çakıldı. Helikopterde 2 pilot, bir üst düzey Türk yönetici ve 4 Rus konuğun olduğu öğrenildi. İstanbul Valisi şimdiye kadar helikopterdeki 5 kişinin cesedine ulaşıldığını açıkladı. TV yayını yapan Endem kulesinde ise maddi hasar meydana geldi.