Hem bali çekti hem de fiş kesti

Gaziantep’in merkezi caddelerinden Muammer Aksoy Bulvarı'nda uçucu madde çekerek araç sahiplerine fiş kesen parkomat görevlisi görenleri şaşkına çevirdi.

24.05.2012 - 11:46

Hem bali çekti hem de fiş kesti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin aralık ayında yapılan parkomat ihalesini kazanan şirket tarafından görevlendirilen buluna 40 yaşlarındaki bir parmokatçının rahat tavırlarıylarıyla dikkat çekti.

Parkomatçının bir elindeki biletmatikle park eden araçlara tahsilat fişi kesip, diğer eliyle de naylon poşetteki yapıştırıcıyı koklaması tepkiyle karşılandı.

Bir süre böyle görev yapan parkomatçı, fotoğrafları çekilirken arkadaşları tarafından uyarılarak bölgeden hızla uzaklaştırıldı.

Olaya tanık olanlar, "Bu parkomatçı uyuşturucunun etkisiyle her türlü kötülüyü yapabilir. En küçük bir itirazda potansiyel tehlike olan insanların, böyle işlerde çalıştırılıyor olmasına akıl erdirmek mümkün değil" dedi.

HATIRI SAYILIR KİŞİLERİN REFERANSI İLE İŞE ALINDI
Olayla ilgili olarak, parkomatçının bağlı olduğu Özyıldız Otomotiv tarafından yapılan yazılı açıklama adı açıklanmayan görevlinin sabıkalı olduğu, ancak yüz kızartıcı bir suça karışmadığı vurgulandı.

Açıklamada "Konusu geçen işçinin işe alım koşullarında yüksek mevkilerde yer alan, hatırı sayılır kişilerin referanslarıyla işe başlangıcı yapılmıştır. Herhangi bir bağımlılığı, içiciliği olmadığına dair sağlık raporu elimizde mevcuttur. Bu gibi insanlarımızın topluma kazandırılması amacıyla, iyi niyet göstergesi olarak çalıştırılan bu işçinin kendisinden ziyade, firmamızın da yanlış anlaşılmasından dolayı zararı dokunmuştur. Söz konusu kişi ve sorumluları hakkında soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma neticeye ulaşana kadar söz konusu kişinin iş akdi askıya alınmıştır. Firmamız bu gibi bir konunun bir daha tekerrür etmemesi adına gerekli çalışmaların daha dikkatli yapılacağı hususunda özen gösterecektir" denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...