Hem rektör hem 7 fakültenin dekanı

Gümüşhane Üniversitesi'nde OHAL kapsamında ihraç edilen personeller nedeniyle 7 fakülte dekansız kaldı. Bunun üzerine Rektör Prof. Dr. İhsan Günaydın bu bölümlerin dekanlık görevlerini de üstlendi.

ntv.com.tr 12.10.2016 - 12:27 | Son Güncelleme : 12.10.2016 - 15:17

ihsan.jpg

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Olağan Üstü Hal (OHAL) kapsamında hazırlanan kararname ile birçok ilde olduğu gibi Gümüşhane’de çok sayıda kişi görevden uzaklaştırıldı.

1 Eylül tarihinde yayımlanan kararnameye göre Milli Eğitim Müdürlüğünde 34, Müftülükte 3, Sosyal Güvenlik Kurumunda 1, Kredi Yurtlar Kurumunda 1, Emniyet Müdürlüğünde 40 kişi, Defterdarlıkta 3, Halk Sağlığı Müdürlüğünde 1 ve Gümüşhane Üniversitesi’nde ise 17 kişi olmak üzere toplam 100 personel ihraç edildi.

İhraç kararlarıyla birlikte üniversitenin; Edebiyat Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve İletişim Fakültelerinde dekanlıkları boş kaldı.

Bunun üzerine Prof Dr. İhsan Günaydın, boş kalan bu 8 birimin dekanlığını vekaleten üstlendi.

Üniversitenin internet sitesindeki 11 kişilik yönetim kurulu listesinde rektörün adının 7 kez geçmesi ilginç bir görüntü oluşturdu.

Sayfa Yükleniyor...