Hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan saldırgan için itiraz

İstanbul’da bir otobüste hemşire Ayşegül Terzi’ye şort giydiği için tekme atan Abdullah Çakıroğlu’nun tutukluluğuna itiraz edildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 31.10.2016 - 16:33 | Son Güncelleme : 31.10.2016 - 16:34

Hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan saldırgan için itiraz

Hemşire Ayşegül Terzi’ye otobüste tekme atan Abdullah Çakıroğlu'nun avukatı Şemsi Dak, Anadolu 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmek üzere davanın görüldüğü 40. Asliye Ceza Mahkemesi'ne iletilmek üzere itiraz dilekçesi sundu.

Daha önceki tahliye kararına vurgu yapılan dilekçede “CMK'nın 103. ve 104. maddelerine göre tahliye kararlarına savcılığın itirazı mümkün değildir. Tahliye isteklerinin kabulü kararlarına karşı itiraz yolu yoktur. Bu yönüyle Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tutuklama kararı yok hükmünde olan, hakimlerin görevini kötüye kullanmak suretiyle hürriyeti tahdit suçu oluşturan yolsuz bir karardır" denildi.

Dilekçede, söz konusu itirazı değerlendirme görevinin Anadolu 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne ait olduğu belirtilerek, itirazın kabulü ile tutuklama kararının kaldırılmasına karar verilmesi talep edildi.

Kurban Bayramı’nda nöbetten evine dönen hemşire Ayşegül Terzi, otobüste Abdullah Çakıroğlu’nun tekmeli saldırısına maruz kalmıştı.

Olayın ardından önce tutukalanan Abdullah Çakıroğlu, daha sonra serbest bırıkalmıştı.

Çakıroğlu, savcılığın itirazı üzerine yeniden tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Sayfa Yükleniyor...