Her an bir kısa filmle karşılaşabilirsin!

Günlük yolculuklarınız sırasında karşılaşacağınız ekranlara göz atmayı ihmal etmeyin! Kısa filmlerle yüz yüze gelebilirsiniz. Art By Chance 2011 başlıyor.

09.05.2011 - 18:15

Her an bir kısa filmle karşılaşabilirsin!

Dünyanın en çok kişiye ulaşan kısa film festivali Art By Chance 2011 başlıyor. Bu yılki teması “Değişim” olan festival 13 Mayıs-13 Haziran tarihleri arasında yine tüm şehir sakinlerinin günlük hayatlarında karşılarına çıkarak, hayatın monotonluğunu üzerlerinden alacak.

Bu yıl 20’yi aşkın ülkede, 200’ü aşkın şehirde ve 20.000 civarı ekranda izleyiciyle buluşacak festivalin gösterileceği bazı ülkeler ise: Avusturya, Arjantin, Belçika, Brezilya, Kanada, Danimarka, Fransa, Almanya, Hindistan, Endonezya, İtalya, Japonya, Litvanya, Malezya, Portekiz, Katar, Romanya, İspanya, Hollanda, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, ABD…

İzleyenlerin sinema bileti almadan katılabileceği tek festival olan Art By Chance’te, uluslararası jürinin seçtiği 23 film, havaalanı, alışveriş merkezi, metro ve tren istasyonu, üniversite kampüsü, spor salonu ve hastane gibi halka açık alanlarda gösterilmek için 13 Mayıs tarihini bekliyor.

Walt Disney’in yapımcısı Don Hahn; Fransız Sinema kanalı ARTE Yönetim Kurulu Üyesi Michel Reilac; BIFA kurucu yöneticisi Johanna Von Fischer, film eleştirmeni Nick Roddick ve Türkiye’nin önemli müzik gruplarından Mor ve Ötesi’nin solisti Harun Tekin’in oluşturduğu jürinin seçtiği filmler ansızın karşınıza çıkmaya hazır.

Kurmaca, belgesel, animasyon ve video art’ın her örneğine açık olan ART BY CHANCE, bir ay boyunca şehirde etrafına bakan, sanatı fark etmeye hazır izleyicilere, şehrin hızlı temposunda renkli bir mola vaat ediyor.

GÖZ ALICI ULTRA KISA FİLMLER ART BY CHANCE 2011 SEÇKİSİ
A clockwork blossom, Yassmin Yaghmai, Italya

brain eater, Shenja Berline, Belarus

Breathe In/Out, Nina Peter, Almanya

cast iron, Yağız Mehdiabbas, Türkiye

Change Is About.., Stefano Bagnoli, Italya

ClimateSocks, Niklas Ben el Mekki, Almanya

Cognite, Milos Obradovic, Italya

Currency and the Future, George Sikharulidze, Amerika

Democreative, Semih Uzunlar, Turkiye

Fade Up, Miro Mastropasqua, Almanya

Green Peas, Sergey Yazvinsky, Rusya

Growing, David Köhlmeier, Avusturya

Hope, Sebastien Ginestra, Fransa

Illusions, Nicola Gastaldi, Italya

Keep on Trying, Lee Daniels, Brezilya

Manhattan 4.33pm, Lizzie Oxby, Ingiltere

minor CHANGES, Frank Bertram, Almanya

Mousetrap (Change user), Eckhard Kruse, Almanya

OFFLIVE, Dennis Schnieber, Almanya

Primitive (love), Dimo Petrov Trifonov, Bulgaristan

Sleepyhead, Nenko Genov, Bulgaristan

Teeter-Totter-Tam, Constantine Konovalov, Rusya

The Duel, Aaron Rositzka, Almanya

ETRAFINA BAK VE KAZAN!
Bu filmleri festival süresince ekranlarda yakalayıp fotoğrafları festival sitesine yükleyen herkes dünyanın en büyük online sinema portalı mubi.com dan iki haftalık üyelik kazanarak iki hafta boyunca istediği filmi izleme şansı elde ediyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...