Herkes şemsiyeyle korunurken gazi ıslandı

Zonguldak'ta, Gaziler Günü nedeniyle yağmur altında düzenlenen törende Vali Ali Kaban, Belediye Başkanı CHP'li Muharrem Akdemir ve Tugay Komutanı Tuğgeneral Birol Şimşek, korumalarının tuttuğu şemsiyelerle yağmurdan korunurken Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ramazan Çakal ise şemsiyesiz protokolde yer aldı.

20.09.2014 - 02:02

Herkes şemsiyeyle korunurken gazi ıslandı

Zonguldak'ta, Gaziler Günü nedeniyle yağmur altında düzenlenen törende valilik önündeki Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törene İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi, daire müdürleri, askeri erkan, emniyet mensupları, gaziler ve öğrenciler de katıldı.

Yağmur altında yapılan törende saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu ve anıta çelenkler konuldu.

Protokolün önünde yan yana duran Vali Kaban, Belediye Başkanı Akdemir ve Tuğgeneral Şimşek, korumalarının tuttuğu şemsiyeler ile yağmurdan korundu.

Yanlarında yer alan Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ramazan Çakal ile arkada bulunan öğrenciler ve bazı katılımcılar ise şemsiyeleri olmadığı için ıslandı.

Törenin ardından Vali Kaban ve beraberindeki protokol üyeleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şubesi'ni ziyaret etti. Ali Kaban yaptığı konuşmasında, gaziler gününü kutladı.

Vali Kaban, "Bu milletin vatanı, milleti için bütün değerleri için verdiği mücadelenin bitmemesini diliyoruz. Mücadele biterse vatan bitmiş demektir" dedi.

Daha sonra Tuğgeneral Birol Şimşek, Albay Haluk Selvi, bazı daire müdürleri ve gaziler, yaşamını yitiren gazilerin mezarlarını ziyaret etti.

Tuğgeneral Şimşek, 14 yıl önce akciğer kanserinden ölen Kıbrıs Gazisi Cemal Türkel'in mezarına karanfil bıraktı. Mezarlıkta gaziler için Kuran okundu ve dua edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...