‘Herkes unutur, bir tek annem hatırlar'

Şırnak’ta şehit olan jandarma uzman çavuş Caner Kesimal, Rize’de son yolculuğuna uğurlandı. Bir sosyal paylaşım sitesine en son “Ben ölürsem herkes unutur, bir tek annem hatırlar” diyen şehidin annesi fenalaştı.

Anadolu Ajansı 13.04.2012 - 17:19

‘Herkes unutur, bir tek annem hatırlar'

Şırnak Uludere'de güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK üyeleri arasında çıkan çatışmada şehit olan jandarma uzman çavuş Caner Kesimal için Ardeşen Merkez Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, şehidin annesi Havva, babası İrfan, eşi Azize Kesimal ile yakınlarının yanı sıra Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hacı Abdullah Doğan, Rize Jandarma Komutanı Albay Turhan Talu, AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ile vatandaşlar katıldı.

Cenaze töreni öncesi tabutun önünde bekleyen anne Havva Kesimal, baygınlık geçirdi. Kesimal'a sağlık görevlileri müdahale etti.

Şehidin eşi Azize Kesimal, tabutun cenaze aracına konulduğu sırada, ''Bir göğsünden, bir ayağından kurşun yedin. Seni vuranlar da öyle vurulsun, ölsün. Hani beraber gelecektik, tek geldin. Seni yakanları da Allah yaksın, kanını yerde bırakmasınlar'' diyerek ağıt yaktı.

Rize Müftüsü Yusuf Doğan'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından, şehidin naaşı ilçeye bağlı Şenyuva köyündeki aile mezarlığında toprağa verildi.

Bu arada şehit Caner Kesimal'in bir süre önce sosyal paylaşım sitesinde, ''Ben ölürsem ne olur biliyor musun? Herkes unutur, bir tek annem hatırlar'' yazdığı öğrenildi.

Fenerbahçeli futbolcu Serdar Kesimal'in de akrabası olan şehit Kesimal'in, vasiyeti üzerine Rize'de toprağa verildiği bildirildi.

Öte yandan, daha önce törene katılacağı bildirilen Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın, sis nedeniyle uçağının kalkmaması üzerine törene katılamadığı öğrenildi.

'DİMDİK AYAKTAYIM'
Şehit acısının bir diğer adresi de Konya'ydı. Aynı çatışmada şehit olan uzman çavuş Bayram Tekin'in cenazesi getirildiği Mengene Mahallesi'ndeki baba evinde ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' sloganlarıyla karşılandı.

1.5 yaşında oğlu olan şehidin eşi Gülay Tekin,''Eşim geride aslanlar gibi bir evlat bıraktı. Eşimin istediği gibi dimdik ayaktayım. Gözümde bir damla yok. Kimseyi güldürmeyeceğim, gururluyum. Vatan sağ olsun'' diye konuştu.Şehidin annesi Fadime Tekin ise ''Ben şehit annesiyim, gururluyum. Vatan sağ olsun'' dedi.

Şehidin cenazesi Mürşit Pınar Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Konya Şehitliği'nde toprağa verildi.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...