Türkiye Su Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi ve Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Antalya Şube Başkanı Hediye Gündüz, Muğla'nın Köyceğiz ilçesine bağlı Yuvarlakçay Irmağı üzerine kurulacak Hidroelektrik santraline (HES) tepki için çadırlarda nöbet tutan köylüleri ziyaret etti.

Gündüz, ziyarette, gazetecilere yaptığı açıklamada, köylülerin ve çevrecilerin eylemine destek olmak amacıyla çadırların bulunduğu Topgözü mevkisine geldiğini söyledi.

Türkiye'de 1600'ün üzerinde HES projesiyle ilgili gündeme gelmiş konu olduğuna işaret eden Hediye Gündüz, ''Bunlar Türkiye'nin altını üstüne getirecek proje demek. Hidroelektrik santralleri yapmayı planlıyorlar ama bunu yaptıkları zaman Türkiye'de doğa diye bir şey kalmayacak'' diye konuştu.Bölgede yaşayan halkın sesine kulak verilmesi gerektiğini ifade eden Gündüz, şöyle konuştu:''Köylüler burada içme suyu ve tarlasını suladığı suyun üzerine yapılacak hidroelektrik santrali projesine karşı dağın başında, evlerinden, yuvasından ayrılarak kurduğu çadırda mücadele veriyor Yuvarlakçay'da köylüler ve çevreciler Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyorlar.''