HES inşaatında toprak kayması: 4 ölü

Giresun’un Dereli ilçesinde HES inşaatında meydana gelen heyelanda 4 işçi hayatını kaybetti.

15.05.2012 - 14:35

HES inşaatında toprak kayması: 4 ölü

Dereli ilçesine bağlı Kızıltaş Köyü'nde özel bir şirkete ait Hidroelektrik Santrali (HES) öğle saatlerinde toprak kayması oldu.

Toprak altında kalan işçilerden Mustafa Yiğit, Kenan Özdemir, Kerem Erdem ve Eren Erdem hayatını kaybetti. İşçilerin cesetleri, Dereli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Yaralanan işçi Zafer Kırlak ise Dereli Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, vefat eden işçilere rahmet dileyerek, ''Heyelan, su kalıplarının konulması için açılan yerde oluşmuş. Bölgede kar suları toprağı yumuşatmaya başladı. Tedbirsizlik mi kaza mı bilemiyoruz ama bu olay olmuş. Elim bir olay, 4 işçimizi kaybettik'' dedi.

Ölen işçilerden Mustafa Yiğit'in kuzeni Şener Yiğit de aynı inşaatta vardiyalı olarak çalıştığını, olay sırasında vardiyası olmadığı için istirahatte olduğunu anlatarak, heyelanın inşaat sahası yakınında bulunan bir evin istimlak edilmemesi nedeniyle oluştuğunu öne sürdü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...