Kılıçdaroğlu: Çocuklarımıza yapılan muamelenin hesabını soracağız

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Karaman'daki cinsel istismar davasını yakından takip edeceklerini söyledi ve "Çocuklarımıza yapılan muamelenin hesabını sonuna kadar soracağız" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 20.04.2016 - 16:07 | Son Güncelleme : 20.04.2016 - 16:08

Kılıçdaroğlu: Çocuklarımıza yapılan muamelenin hesabını soracağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli temaslar gittiği Zonguldak'ta konuştu.

Karaman'daki cinsel istismar olayına değinen Kılıçdaroğlu, davayı yakından izleyeceklerini söyledi.

"Çocuklarımıza yapılan muamelenin hesabını sonuna kadar soracağız. Hiçbir çocuğu, koruma alanımızın dışında bırakmayacağız" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"O evlatlar bizim de evlatlarımızdır. Onlara sahip çıkmak sadece benim değil, 'nin gönül borcudur. Hep beraber sahip çıkacağız o çocuklarımıza." 

"HODRİ MEYDAN DİYORUM"

Dokunulmazlık tartışmalarına yönelik değerlendirmelerde de bulunan Kılıçdaroğlu, kürsü dokunulmazlığı dışında tüm dokunulmazlıkların kaldırılması gerektiğini söyledi.

AK Parti'nin konuyla ilgili kanun teklifini eleştiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Dokunulmazlığı kaldıracağız diyorlar. Kemal Kılıçdaroğlu ve onun milletvekilleri diyor ki 'bizim dokunulmazlığımızı kaldırın', 'kaldıracağız' diyorlar. Ama Davutoğlu diyor ki 'benim dokunulmazlığımı kaldırmayın ben dokunulmaz olayım'. Şimdi ben Ahmet Davutoğlu'na Çaycuma'dan 'hodri meydan' diyorum. Ben dokunulmazlığımı kaldırıyorum, yiğitsen sen de kaldır.

Adam gibi adamsan kaldırırsın dokunulmazlığı, neden korkuyorsun sen Ahmet Davutoğlu dokunulmazlığının kaldırılmasından niçin korkuyor Ben size söyleyeyim, terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptığı için korkuyor. Ya birisi gelir yakama yapışır, 'sen terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptın' derse, ben ne diyeceğim. Onun için korkuyor. Ben de söylüyorum zaten. Sen ve arkadaşların terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptınız. Bir ilçede kamyon üzerinde kalaşnikof dağıtılacak, Valiye talimat verecekler, 'bunlara kimse dokunmasın'. Bunun hesabı sorulmayacak mı Soracağız hesabını hiç kimse endişe etmesin."  

"HIRSIZIN MECLİS'TE NE İŞİ VAR?"

Dokunulmazlık konusunda hiçbir çekincelerinin olmadığını aktaran Kılıçdaroğlu, "Sadece açık ve net söylüyoruz. Biz dokunulmazlıklarla ilgili düşüncemizi söyledik. Sayın Davutoğlu, sen ve bakanların, yolsuzluk yapan bakanların, onların da dokunulmazlıklarını kaldır. 'Yolsuzluk yapanların önüne yatma' diyoruz. Hırsızlık yapan adamın mecliste ne işi var Yolsuzluk yapan adamın mecliste ne işi var Yapmadıysan yargının karşısına çık. Ama abisi izin vermez, çünkü vesayet altındadır." diye konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...