Heyecan yaratan sürpriz randevu

Prof. Doğramacı'nın cenazesinde ayaküstü konuşan Başbakan Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Başbuğ, sürpriz bir şekilde Başbakanlık'ta biraraya geldi. Başbuğ'un Erdoğan'la konuşurken ağzını kapatması kameralar tarafından görüntülenmişti.

28.02.2010 - 14:08

YÖK'ün kurucusu Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın cenazesinde devletin zirvesi buluşurken, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un ayaküstü yaptıkları sohbet dikkat çekmişti.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün törene gelmesi beklenirken Erdoğan'la konuşan Başbuğ, kameralar önündeki bu görüşmede elini ağzıyla kapatmıştı.

Bu görüşmeden hemen sonra Genelkurmay Başkanı Başbuğ, Başbakanlık'a sürpriz bir ziyarette bulundu.

Ankara'da heyecan yaratan ve 13.55'te başlayan sürpriz görüşme, 1 saat 15  dakika sonra bitti ve Genelkurmay Başkanı Başbakanlık'tan ayrıldı.

Görüşme devam ederken, Başbakanlık kaynakları herhangi olağanüstü bir krizin söz konusu olmadığı yönünde açıklama yaptı.

Görüşmeden sonra Başbakanlık'tan yapılan açıklama ise kısaydı.

Açıklamada, Başbakan ve Genelkurmay Başkanı'nın haftalık olağan görüşmelerini 4 Mart tarihindeki tatbikat nedeniyle öne çektikleri ve haftalık görüşmeyi gerçekleştirdikleri belirtildi.

Başbakan ile Genelkurmay Başkanı'nın İhsan Doğramacı'nın cenazesinde görüştükleri bir konuyu daha etraflıca konuşmak için biraraya geldikleri bildirildi. Başbakanlık'tan yapılan açıklamada da "Başbakan Erdoğan, hafta içi yapılacak kış tatbikatı nedeniyle Genelkurmay Başkanı ile perşembe günü yapacağı olağan görüşmeyi gerçekleştirmiştir" denildi.

Başbakan Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Başbuğ'un, 'Balyoz' soruşturmasını, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın tutuklanması ve cuma günü gerçekleşen yeni gözaltıları konuştuğu tahmin ediliyor.

Çarşamba günü Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ev sahipliğinde Başbakan Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Başbuğ'un katıldığı 3'lü zirve gerçekleştirilmiş, Erdoğan ve Başbuğ zirveye ellerinde çantayla gelmişti. Zirveden sonra güven mesajı verilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...