Kurtulmuş: Hiçbir Diyanet mensubu ajan değildir

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Bizim hiçbir Diyanet İşleri mensubumuz, hiçbir DİTİB mensubumuz ajan değildir, olamaz." dedi.

Anadolu Ajansı 18.02.2017 - 12:52

numan kurtulmuş.jpg

Diyanet'in Almanya'daki DİTİB bünyesine atadığı çok sayıda imamın bu ülke savcıları tarafından ajanlıkla suçlanmasıyla ilgili hükümetten açıklama geldi.

İstanbul Dostluk Derneği tarafından düzenlenen bir toplantıda konuşan Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş şunları söyledi:

"Bizim hiçbir Diyanet İşleri mensubumuz, hiçbir DİTİB mensubumuz ajan değildir, olamaz. Onların vazifesi insanları fişlemek değildir, olmamıştır, olmayacaktır. Onların vazifesi DEAŞ'ından bilmem kimine kadar farklı, sapık birtakım yanlış İslami uygulamalardan oradaki halkımızı korumak ve Anadolu topraklarında asırlardır yaşanmış olan sahih İslam anlayışıyla o insanlarımızın Müslümanca yaşama hakkını temin edecek hizmetler sunmaktır. Yani dini hizmetler yapan bu kişileri, hem de Alman toplumunun da yararına olacak bu hizmetleri sürdüren kişileri böylesine evlerini arayarak, bunları suçlu ilan ederek adım atmak, Almanya'yı mahcup ettirir sonunda."

Sayfa Yükleniyor...