Hiçbir şekilde seyredemezsiniz!

İngiltere'de, DVD için çekilen 'The Human Centipede' adlı film yasaklandı. Filmin internetten yüklenmesine de yasak getirildi.

Haberler 09.06.2011 - 23:11

Hiçbir şekilde seyredemezsiniz!

İngiltere, 'The Human Centipede' adlı korku filminin ikincisinin gösterimini yasakladı. İngiltere Film Sınıflandırma Kurumu, Pazartesi günü DVD için çekilen filme 18 yaş sertifikası vermeyi reddetti ve dağıtımını ya da yüklenmesine yasak getirdi.

Gazeteport'un haberine göre, bir doktorun üç turisti kaçırıp ağızlar makata olacak şekilde birbirine diktiği ilk film onay almıştı. İkinci bölümde ilk filmi izleyerek tahrik olan bir adam bunu canlandırmaya karar veriyor. Serinin ikinci bölümü, tehlikeli düzeyde müstehcenlik içerdiği gerekçesiyle yasaklandı. Kurum, filmde cinsel tahrik ve cinsel şiddet ile acı, sapıklık ve cinsel haz arasında bağ kurulduğunu ve bu bağa çok güçlü bir odaklanmanın söz konusu olduğunu belirtti.

Her iki filmin de yönetmenliğini yapan Tom Six ise "Bunların hepsi kurgu. Gerçek değil. Bu sanat. İnsanlara izlemek ya da izlememek yönünde tercih yapma şansı verin" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...