'Hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğiz'

Başbakan Erdoğan Konya'da yaptığı konuşmada "Hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğiz. Hak mücadelesinden asla ayrılmayacağız. İstedikleri kadar çirkin yollara girsinler; Türkiye'de söz, karar artık milletindir" dedi.

17.12.2013 - 13:57

'Hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğiz'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya’da toplu açılış töreninde konuştu.


Erdoğan konuşmasına Ankara’da düşen askeri helikopterde şehit olan askerler için Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

Başbakan konuşmasında şunları söyledi:

“Ne zaman başımız dara düşse Konya’nın desteğini, dualarını yüreğimizde hissettik. Sizin desteğiniz, hayır dualarınız sayesinde karanlıklar aydınlığa çevrildi. 11 yıl boyunca siz bize ne emrettiyseniz onu gerçekleştirmenin, gayretinde olduk. 11 yıl boyunca size mahcup olmadık. Bizi desteklediğiniz için teşekkür ediyorum.

Konya'da bir kez daha söz veriyorum. Sizin itimadınıza, güveninize asla halel getirmeyeceğiz. Sizin açtığınız yoldan, sizin çizdiğiniz istikametten asla ayrılmayacağız. Hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğiz. Siz arkamızda olduğunuz müddetçe Allah'ın izniyle geri adım atmayacağız. Haktan ve hak mücadelesinden asla ayrılmayacağız.

Kardeşlerim, istedikleri kadar çirkin yollara tevessül etsinler. İstedikleri kadar kirli ittifakların içine girsinler buradan, Konya'dan bir kez daha tekrar ediyorum, Türkiye'de artık söz milletindir, karar milletindir, yetki milletindir, mühür milletin elindedir. Arkasına karanlık odakları alanlar, çeteleri alanlar bu ülkeye, bu millete istikamet çizemezler.

Arkasına sermayenin, medyanın gücünü alanlar bu ülkenin istikametini değiştiremezler. Arkasına Türkiye içinde ve dışında bir takım karanlık çevreleri alanlar Türkiye'nin istikametiyle oynayamazlar, Türkiye'nin ayarlarını değiştiremezler. Türkiye üzerinde operasyon yapılacak, üzerinde ameliyat yapılacak bir ülke değildir. Millet buna izin vermez. Bu milletin hükümeti olarak AK Parti iktidarı buna izin vermez.

Kimin ne hesabı varsa, kendilerine güveniyorlarsa 30 Mart'ta seçim var, o seçime girsinler hesabı orada milletle görsünler. Hesabını sandık dışında görmek isteyenlere ne millet ne de biz müsade etmeyiz, göz yummayız. Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir, milletin çiğneneceği, kararlarının yok sayıldığı bir kabile devleti değildir. İçeriden ve dışarıdan hiç kimse benim ülkemi karıştıramaz, benim ülkemde çirkin tuzaklar kuramaz.

Çok enterasandır; birilerinin topu tüfeği varsa, birilerinin hilesi hurdası varsa, bizim de Allah'ımız var. Bize millet yeter.

Biz yasakları kaldırıyoruz, milletimizin önüne seçenekler koyuyoruz, tercihler koyuyoruz. Hiçbir dayatma içinde değiliz. Hiçbir dayatmaya da müsamaha göstermiyoruz. Birinden alıp diğerine vermiyoruz. Herkesin hakkı ne ise onu temsil etmenin mücadelesini veriyoruz. Bu normalleşme Türkiye'ye asla kaybettirmez. Türkiye normalleşerek büyüyecek.

Başörtüsü zulmunü ortadan kaldırdık. Kamuda, TBMM'de vazife yapabiliyorlar. Türkiye normalleşerek büyüyecek.

Türkiye ağırlıklarından kurtulmuş bir şekilde 2023 hedeflerine yürüyor. 21. yüzyıl Türkiye'nin yüzyılı olacak.

Biz tek millet, tek bayrak, tek vatan dedik. Kimse bu vatan üzerinde operasyonlara kalkışmasın, karşısında bizi bulur. Etnik milliyetçiliği, bölgesel milliyetçiliği tanımıyoruz.

Ben inanıyorum ki 30 Mart Türkiye için milat olacaktır. En yüksek oy oranına çıkmasını Konyalı kardeşlerimizden bekleriz. Durmak yok, yola devam."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...