Hilmi Güler’in eşi: Kocamdan eminim

AK Parti milletvekili eşi Hilmi Güler’in gayri meşru çocuğu olduğu iddialarına tepki gösteren Mehtap Güler, “Eşimden eminim. Bunu aklımdan bile geçirmedim” dedi.

Haberler 19.05.2011 - 10:08

Hilmi Güler’in eşi: Kocamdan eminim

Nikahsız bir ilişkiden bebek sahibi olduğu iddia edilen eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, yaptığı yazılı açıklamayla bunu yalanladı.

Milletvekili Hilmi Güler’in eşi Mehtap Güler de konuyla ilgili olarak Vatan gazetesine konuştu.

Mehtap Güler, şunları söyledi:

“Benim akrabalarımın ya da yakınlarımın böyle bir şey yapması ya da söylemesi mümkün değil. Aklımdan bile geçirmedim, şüphelenmedim. Çünkü bu iddilar gerçek değil, böyle bir durumun olmadığından çok eminim. Zaten Sabahattin Önkibar’la da görüşüldü, gerekli düzeltmeyi yapacak kendisi. Ancak bu söylenenler çok çirkin, hoş olmayan şeyler, sadece gülüyorum. Biz kendimizi çok iyi biliyoruz, birbirimizden eminiz. Biz bir aileyiz, benim evliliğim 3 yıllık bir evlilik değil, 30 yıldır ben bu ailenin içindeyim.

Söz konusu 1 trilyon değerindeki evin bana alınması diye bir durum yok, zaten biz Koz Vadi evlerinde oturuyoruz, geçen yıl taşındık. Ama evin tapusu benim üzerime değil, tapu da tam olarak alınmadı. Herkesin evi, arabası var. Bizi bilenler kaç yıldır hangi evde oturduğumuza, hangi arabayı kullandığımıza şahit. Ben kendi arabamı değiştirip, yeni bir araba aldım ama BMW marka değil. Alınan evin değerinin de 1 trilyon olup olmadığını bilmiyorum. Herkes kendi bütçesine göre istediği şeyi alabilir.

Eşimin kız kardeşi evet Milli Eğitim Bakanlı’ğında çalışıyor ama her gün faal olarak işe giden biridir. Gizli saklı çalışan değil, bir devlet memuru. Bütün bu iddiaların yapılma sebebi siyasetin cilvesinden başka bir şey değil. Demokrasi deniyor ya, o yüzden herkes istediğini konuşuyor.”

ÖNKİBAR: O KADININ İSMİNİ VEREMEM
İddiayı ortaya atan Yeniçağ gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, Hilmi Güler'le konuyu görüştüğünü söyledi.

Milletvekili Hilmi Güler'in kendisine "bebek yok" dediğini aktaran Önkibar ise şöyle konuştu:

“Hilmi Bey ile konuştum kendisi Ankara’daki Kozlar İnşaat’tan ev aldığını doğruladı. Tapu kayıtlarında da bu evin Güler tarafından alındığı yazılı. Ben bu konuyla ilgili bizzat araştırma yaptım ve bilgiyi doğrulattım. Diğer konu ise Hilmi Güler’in eşinin yakın çevresinden bana iletildi. Araştırmalarım gelen bilgileri doğruluyor. Hilmi Güler ile konuştum. Kendisi bana bebek olmadığını söyledi ve ‘iddialar yalan’ dedi. Güler’in açıklamalarını köşemde yayınlayacağım.

Ancak bana gelen bilgi ve ihbar Güler’in bir yıldan uzun süredir imam nikahlı bir ilişkilisi olduğu yönünde. Ancak bu bayanın ismi hakkında bilgi veremem. Hilmi Güler’in özel yaşantısı Başbakan Erdoğan tarafından öğrenilince, üstü çizildi.”

Sayfa Yükleniyor...