Hırsızı papağan yakalattı

Tekirdağ'da bir eve giren hırsız, evde yaşayan papağının “anne anne” diye bağırarak ev sahibini uyandırması sonucu yakalandı.

30.07.2012 - 14:38

Hırsızı papağan yakalattı

Hırsızlık zanlısı V.K., dün geceyarısı Muratlı Caddesi'nde Ünay ailesine ait birinci kattaki eve pencereden girdi.

Evde beslenen ''Can'' isimli papağanın ''anne anne'' diye kafesinden çırpınmaya başlaması üzerine uyanan ev sahibi Esengül Ünay'ı gören V.K, girdiği pencereden kaçarak gözden kayboldu.

Polise bildirilmesinin ardından hırsızlık zanlısı V.K, bir inşaatta el ve ayaklarına bant yapıştırmış şekilde yakalandı.

V.K'nın bu yöntemi ses çıkarmamak ve iz bırakmamak için kullanıldığı öğrenildi.

Emniyetteki sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece hırsızlık suçundan tutuklanan V.K., Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

İKİ AY ÖNCE SATIN ALMIŞLAR
Esengül Ünay, papağanı ''Can'ın'' sesiyle uyanmasının ardından hırsızla karşılaşma anını anlattı.

Ünay, havaların sıcak olması nedeniyle pencereleri açık bırakarak uyduklarını belirterek, ''Daha önce balkonumun etrafını kapattırmıştım fakat camdan girilebileceğini tahmin etmedim. Gece geç saatlerde, papağanım ‘Anne, anne’, ‘Ne yapıyorsun’ deyince uyandım. Kalktığımda, siyah giyinmiş bir gençle karşılaştım. Bağırmaya başladım. Beni görünce kaçtı gitti, polise haber verdim kısa sürede buldular sağ olsunlar'' dedi.

Kuşlara çok düşkün olduğunu ve iki ay önce papağını satın aldığını bildiren Ünay, ''İki ayda 'anne' ve 'ne yapıyorsun' kelimelerini öğretebildim. Papağanım hayatımı kurtardı. Can yoldaşım o benim'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...