Kabloları çalan hırsızlar köyü susuz bıraktı

Elazığ'da trafo kablolarını çalan hırsızlar 275 haneli Bahçekapı köyünün 3 gün susuz kalmasına neden oldu.

Anadolu Ajansı 15.01.2015 - 17:27

Kabloları çalan hırsızlar köyü susuz bıraktı

Elazığ'da, 275 haneli bir köyde şebekeye kuyudan su pompalanmasını sağlayan trafonun kablolarının ve yağının çalınması üzerine vatandaşlar 3 gün susuz kaldı.

Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Bahçekapı köyünde şebekeye kuyudan su pompalanmasını sağlayan trafonun kabloları ve yağı, kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce 3 gün önce gece çalındı.

Kabloların ısınmasını önleyen yağın ve kabloların çalınması nedeniyle su pompasını çalıştıramayan köylüler, bu nedenle şebekeye su veremedi. Köy sakinleri, su ihtiyacını çevre köylere araçlarıyla giderek temin etti.

Bahçekapı köyü muhtarı Nedim Duman, yaptığı açıklamada, köye 1 kilometre uzaklıktaki trafonun yağının ve 30 metre elektrik kablosunun çalındığını söyledi.

Çalınan malzemenin 400-500 lira değerinde olduğunu ancak trafoya verilen zararın 8 bin lira civarında olduğunu belirten Duman, "3 gündür millet susuz, abdest alacak su bulamıyorlar" dedi.

Duman, daha önce 2 kez telefon kablolarının, yaklaşık bir ay önce de su pompasını çalıştıran trafonun kablolarının çalındığını dile getirdi.

Köy sakinlerinden Ahmet Karaaslan ise hırsızlık olayının ardından mağdur olduklarını belirterek, "3 gündür suyumuz yok. 3 bin davarımız ahırda susuz bekliyor" diye konuştu.

Bu arada, elektrik şirketi görevlilerinin trafoyu onardığı ve köye kısa sürede su verileceği belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...