Hırsızlık şüphelisi balkondan düşünce yakalandı

Adana'da tırmanarak girdiği evlerden hırsızlık yaptığı öne sürülen zanlı, birinci kattaki dairenin balkonundan düşünce vatandaşlar tarafından yakalandı.

Anadolu Ajansı 11.02.2018 - 10:50

Hırsızlık şüphelisi balkondan düşünce yakalandı

Alınan bilgiye göre, polis ekipleri, merkez Çukurova ilçesi Toros Mahallesi'nde hırsızlık amacıyla apartmana giren şüphelinin birinci kattaki dairenin balkonundan düştüğü ihbarını aldı.

Olay yerine giden Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, yaralı halde kaçmaya çalışırken vatandaşlarca yakalanan şüpheli Ali Ö'nün darbedildiğini belirledi.

Gözaltına alınan şüphelinin üst aramasında tornavida ile girdiği evin sahibinin cep telefonu ele geçirildi.

Hastaneye götürülen Ali Ö, tedavisinin ardından sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Yapılan incelemede Ali Ö'nün merkez Çukurova ve Seyhan ilçelerinde son 1,5 ayda arasında askeri lojmandaki bir dairenin de arasında bulunduğu 15 evden hırsızlık olayının zanlısı olduğu tespit edildi.

Evlerden yaklaşık 100 bin lira tutarında ziynet eşyası, para ve elektronik cihaz çaldığı ileri sürülen şüphelinin üç ayrı eve tırmanarak girmesinin güvenlik kameralarınca görüntülendiği anlaşıldı.

Görüntülerde, şüphelinin kameraların yönünü değiştirdiği ve üzerlerine bez örttüğü belirlendi.

Bu arada polis ekipleri, Ali Ö'nün hırsızlık olayları sırasında yanında birinin daha olduğunu tespit ederken, güvenlik kamerası görüntülerine de yansıyan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlatıldı.

Emniyette susma hakkını kullanan zanlı Ali Ö, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Sayfa Yükleniyor...