NTV

Hırsızlık zanlısını "gözleri" ele verdi

Anadolu Ajansı

Türkiye

İstanbul'da sahte plakalı araçlarla lüks sitelerden hırsızlık yapan şüpheliler, zanlılardan birinin farklı renklerdeki gözleri nedeniyle yakayı ele verdi.

Sahte plakalı araçlarla lüks sitelere girip hırsızlık yapan 2 şüpheli, zanlılardan birinin göz renklerinin farklı olması sonucu tespit edildi.

İstanbul'un çeşitli ilçelerindeki lüks sitelere, kiraladıkları lüks araçlara kopyalanmış plaka takarak giren Ferdi B. ve Haydar Ş, Etiler'de bir apartmana girdikleri sırada bir vatandaş tarafından görüldü.

Apartmana giren ve yüzünü gizlemeye çalışan Ferdi B. ile karşılaşan vatandaş, hırsızın gözlerinden birinin kahverengi, diğerinin yeşil olduğunu fark edince bu bilgiyi polis ekipleriyle paylaştı.

Bunun üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, şahsın 2014 yılından beri cezaevi firarisi olarak aranan ve hakkında 17 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Ferdi B. olduğunu tespit etti.

Ferdi B. ve Haydar Ş.'nin kaldığı yeri belirleyen polis ekipleri, şüphelileri takibe aldı. 22 Şubat günü Ümraniye'de bir eve girdikten sonra kendilerini takip eden polislerden kaçmaya başlayan şüpheliler, Maltepe'ye geldikleri sırada bir sivil polis aracına çarptıktan sonra otomobili bırakıp yaya olarak kaçmaya başladı.

Ekiplerin ısrarlı takibiyle yakalanan şüpheliler gözaltına alınırken, bırakıp kaçtıkları otomobilde de 3 adet tabanca ve çok sayıda ziynet eşyası ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen 38 yaşındaki Ferdi B. ve 24 yaşındaki Haydar Ş. tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

ETİKETLER