Hız yapan minibüs kanala uçtu: 1 ölü

Adana'da bir minibüsün suluma kanalına devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 10 kişi de yaralandı. Yolcular, şoförü uyarmalarına rağmen aşırı hız yaptığını söylediler. Linç edilmek istenen şoförü polis kurtardı.

Anadolu Ajansı 08.07.2009 - 17:12

Alınan bilgiye göre, İtimat Toplu Taşıma Kooperatifi'ne bağlı Mehmet Ata yönetimindeki minibüs, 11 yolcusuyla aşırı hız sonucu 2000 Evler Mahallesi civarında, yoldan çıkarak DSİ'ye ait sulama kanalına devrildi.

Fren sesi ve yolcuların bağırmaları üzerine kanal kenarında kurulu semt pazarındaki esnaf ve vatandaşlar, suya atlayarak yaralıları çıkartamaya çalıştı.

Bu sırda olay yerine gelen polis ve CANKUR ekipleri de kanala girerek minibüsün içindeki 11 yolcuyu çıkarttı.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, CANKUR, ambulans ve sivil savunma ekipleri gönderildi.

Olay yerine gelen 112 Acil Servis Başhekimi Mehmet Gül de telsizle ambulansların ve yaralıların hangi hastanelere taşınacağıyla ilgili koordinasyonu sağladı.

Bölgeye gelen 9 ambulans 11 yaralıyı Çukurova Devlet ve Numune hastanelerine sevk etti.

ŞOFÖRE LİNÇ GİRİŞİMİ
Araçtan ilk çıkan sürücüyü vatandaşlar linç etmek isteyince ekipler tarafından polis merkezine götürüldü.

'YAVAŞ GİT DİYE YALVARDIK'
Ambulanslara bindirilen yaralılar, sürücüyü suçlayarak, ''Biraz yavaş git diye adeta yalvardık. Ancak, sürekli hız yapmayı sürdürdü. Eğer biri ölürse, sorumlusu şofördür'' diye tepki gösterdi.

Bu arada, ambulansa alındığında şuuru kapalı olan yolculardan Feride Öncü'nün kızı ve oğlu, gözyaşları içinde sağlık ekiplerine, ''Ne olur annemi kurtarın. Anne ölme, dayan'' dedi.

Hastaneye kaldırılan Öncü kurtarılamazken, yaralı 10 kişinin tedavisi sürdürülüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...