Hizbullahçılar iki adreste de bulunamadı

Diyarbakır'da, tutukluluk süresini kısaltan yasanın yürürlüğe girmesi ile tahliye edilen ve daha sonra kayıplara karışan Hizbullah sanıklarının yakalanması için yapılan baskından sonuç alınamadı.

31.01.2011 - 13:14

Hizbullahçılar iki adreste de bulunamadı

Tutukluluk süresini kısaltan CMK 102'nci maddenin yürürlüğe girmesi ile 4 Ocak 2011 tarihinde tahliye edilen ve kayıplara karıştıkları gerekçesiyle haklarında tutuklama kararı çıkartılan Hizbullahçıların yakalanması için Diyarbakır'da operasyon düzenlendi.

Diyarbakır polisi, sabahın erken saatlerinde havadan helikopterin de desteklediği operasyonda Çınar ilçesinde iki adrese baskın düzenlendi.

Hizbullahçı Cemal Tutar'ın adres gösterdiği Çınar ilçesinde gerçekleşen ve 3 saat süren operasyonda, Hizbullahçıların izine rastlanmadı.

Bu arada, İstanbul'daki Hizbullah operasyonunda gözaltına alınan 13 şüpheli Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildi.

Doğruhaber Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Mehmed G. ile gazete yazarlarından Fikret G., Mehmet Ali G., Hayıreli Dernek Başkanı Adem Y., Mustazaflar ile Dayanışma Derneği İstanbul şubesi başkanı Sait Ş., dernek üyesi Şefik T., İstanbul Umut-Der üyelerinden Cemal Ç., İlim-Der çalışanlarından Burhan M., İstanbul Furkan-Der dernek başkanı Nizamettin Y., Ramazan S., Hasan A., İstanbul Semere-Der Dernek Başkanı Cengiz K. ve dernek üyesi Erol A. savcıya ifade verecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...