Hızlı trenin bazı vagonları raydan çıktı

Yüksek Hızlı Tren'in bazı vagonları, Eskişehir yakınlarında raydan çıktı. Kazada ölen ya da yaralanan yok.

Haberler - Anadolu Ajansı 13.11.2009 - 13:13

Hızlı trenin bazı vagonları raydan çıktı

Ankara'dan saat 11.00'de Eskişehir'e doğru hareket eden Yüksek Hızlı Tren'in (YHT) 2 vagonu Eskişehir merkeze bağlı Hasanbey köyü yakınlarında raydan çıktı.

YHT'deki yolcular olayın ardından hemen tahliye edilmeye başlandı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevkedildi.

245 yolcusu bulunan trenin yaptığı kazada ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi. Yolcuların bir kısmı kendi imkanlarıyla bir kısmı da TCDD'nin temin edeceği otobüslerle kent merkezine gitmeye başladı.

Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, YHT bazı vagonlarının kent yakınlarında raydan çıkmasına ilişkin, ''Kazada ölen ya da yararlanan olmaması sevindirici. Yolcuların tahliyesi devam ediyor'' dedi.

YHT'de bulunan bazı şeker ve kalp hastası olan yolculara olay yerine gelen ambulanslardaki sağlık ekibi müdahale etti ve bu kişileri yakındaki hastanelere kaldırdı.

1. Hava Kuvveti Komutanlığı Destek Üs Komutanlığına ait otobüslerle de yolcular kent merkezine taşınırken, çok sayıda asker ve polis de yardım için bölgeye sevk edildi.

Öte yandan, raydan çıkmanın kent yakınlarında makas değiştirirken meydana gelmesi ihtimali üzerinde durulduğu öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...