Hızlı video milyonlarca tüketiciye ulaşacak

Ekran Kartı ve bilgisayar işlemcileri, ATI Stream teknolojisi sayesinde birlikte çalışarak, bir dizi popüler formattaki uygulamaları hızlandırıyor.

26.05.2009 - 10:46

Hızlı video milyonlarca tüketiciye ulaşacak

AMD bugün yaptığı bir açıklamada, bilgisayar platformlarını kullananların, büyük ve yüksek çözünürlüklü bir filmi, taşınabilir cihazlarda oynatılabilecek bir formata dönüştürme gibi, giderek popüler olan ancak gerektirdiği işlem gücünden ötürü zaman alan uygulamaları, bir dizi uygulama geliştiricisinin yeni kurgu ve işlem yazılımlarını kullanarak daha hızlı şekilde gerçekleştirebileceklerini duyurdu.

AMD’nin bu süreci hızlandırması, AMD grafik işlemcilerinin mikroişlemcilerle birlikte çalışarak uygulamaları sadece grafiğin ötesinde hızlandırmasını mümkün kılan bir dizi gelişmiş donanım ve yazılım teknolojisinin bir araya geldiği ATI Stream teknolojisi sayesinde mümkün oluyor.

Video kurgu ve işlem için ATI Stream destekli yazılımlar, sayısı giderek artan bağımsız yazılım sağlayıcıları tarafından piyasaya sürülüyor.

AMD’nin son grafik sürücüsü olan Catalyst 9.5’in içinde, ATI ekran kartı kullanıcılarına video dönüştürme görevlerini hızla yapma imkanı veren AMD ATI Video Dönüştürücüsü programı, ücretsiz olarak sunuluyor.

Dünyanın x86 mikroişlemci ve hem tüketiciye hem profesyonellere yönelik grafik işlemcilerini birlikte sunan tek şirketi olan AMD, mikroişlemciler ve ekran kartlarının performansını ATI Stream ile dengeleyerek olağanüstü değer sunan “Dragon” masaüstü platform teknolojisi gibi teknolojileri iyileştirmeye odaklanmaktadır.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...