Holiganlar çocuklara dadandı

Galatasaray ile Fenerbahçe'nin 17 yaş altı takımları arasında Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan maçta, bir grup holigan Fenerbahçeli futbolculara saldırdı. Bir oyuncunun burnu kırılırken, başka yaralananlar da oldu.

27.12.2010 - 00:18

Holiganlar çocuklara dadandı

Şiddetin önüne geçmesi beklenen yeni spor yasasının Meclis'in gündeminde olduğu bugünlerde, futbolun çirkin yüzü bu kez çocukları hedef aldı.


Galatasaray ile Fenerbahçe'nin 17 yaş altı takımları arasında Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan maçta, Fenerbahçeli futbolcular saldırıya uğradı.

İlk yarısı 1-1 sona eren maçta, konuk takım oyuncularının soyunma odalasına gittikleri sırada bir grup taraftar saldırıda bulundu. Fenerbahçeli Koray Gülsüm'ün burnu kırılırken, yaralananlar oldu. Holiganların saldırısı sırasında aileler de oradaydı.

Olaylarla ilgili ilk açıklama Fenerbahçe Kulübü'nden geldi.

Kulüp, olaylar nedeniyle iptal edilen maçta, oyuncuların soyunma odalarına giderken Galatasaraylı bazı taraftarlar tarafından darp edildiğini açıkladı. Ayrıca, oyuncuların soyunma odasına hocalarının ve velilerin yardımıyla gidebildiği, takımın sahadan çevik kuvvet eşliğinde çıkartıldığı kaydedildi.

''Tüm oyuncularımızın aileleri yanında böyle bir saldırıya uğraması spor adına utanç verici'' diyen Fenerbahçe 17 Yaş Altı Futbol Takımı Antrenörü Engin Kabaş da, FBTV'ye şu açıklamayı yaptı:

''Maçın ilk yarısı 1-1 tamamlanmıştı. Galatasay taraftarları oyuncularını trübünlere çağırdı ve ardından sahaya inerek oyuncularımıza saldırdılar. Bir oyuncumuzun burnu kırıldı. Teknik heyetimiz de saldırıya uğradı. Olayların geliştiği saatlerde sahada hiçbir güvenlik tedbiri yoktu. Tüm oyuncularımızın aileleri yanında böyle bir saldırıya uğraması spor adına utanç verici.''

OYUNCULAR ŞİKAYETÇİ OLDU
Saldırıya uğrayan sarı-lacivertli futbolcular, olaya sebebiyet verenlerden şikayetçi oldu.

Yaralanan futbolcuların Bakırköy Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerinin ardından, sarı-lacivertli kafile, Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Amirliği'ne götürüldü.

Burada ifadelerine başvurulan futbolcu ve teknik heyetin, olaylara sebebiyet verenlerden şikayetçi olduğu bildirildi.

Bu arada Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ile yönetim kurulu üyesi Hüseyin Topbaş da polis merkezine gelerek konu hakkında bilgi aldı. Futbolcular ile teknik heyet, basın mensuplarına açıklama yapmazken Mosturoğlu, emniyet güçlerinin olaya sebebiyet verenleri yakalamak için çalıştığını ifade etti.

İfadeleri alınan oyuncular, daha sonra gruplar halinde ticari taksilerle Fenerbahçe Dereağzı Tesisleri'ne gittiler.

GALATASARAY ÖZÜR DİLEDİ
Galatasaray Kulübü, olaylar nedeniyle bildiri yayınladı.

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada 'Kontrolümüz dışında gerçekleşen saha olayları' ifadesi kullanılırken, "Yaşanan bu tatsız olaylardan dolayı Fenerbahçe 17 Yaş Altı Takımı'na geçmiş olsun der ve Fenerbahçe camiasına üzüntülerimizi bildiririz'' denildi.

ULTRASLAN'DAN DESTEK YOK!
Galatasaray'ın en etkili taraftar grubu UltrAslan'dan da, "...yaşanan olayları ne Galatasaraylılığa ne de insanlığa yakıştıramıyor ve derin bir üzüntü duyuyoruz. Asla tasvip edemeyeceğimiz bu talihsiz gelişmelere sebep olanları da esefle kınıyoruz. UltrAslan olarak fair play ruhuna uymayan hiçbir eyleme destek veya prim vermemizin söz konusu olmadığını tüm kamuoyunun bilmesini isteriz'' açıklaması geldi.

FENERBAHÇE KINADI
Olaylarla ilgili Fenerbahçe Kulübü'nden de bir bildiri geldi.

'Saldırganları kınıyoruz' başlıklı açıklamada, ''...Bazı kendini bilmez ve taraftar demeye dilimizin varmadığı kişiler sahaya inerek, sporcularımıza saldırmışlardır. Bakırköy Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan futbolcularımızdan birinin burnunun kırılmış olduğu, diğerlerinin de çeşitli yerlerinden yaralanmış ve darp edilmiş oldukları görülmüştür...

Kulübümüz avukatları ve yetkilileri ile derhal olaya müdahale etmiştir. Çocuklarımızın spor yaptığı bir alanda dahi çirkin yüzlerini gösteren bu kişileri şiddetle kınıyoruz'' dendi.

Olaya karışan tüm şahısların yakalanması ve cezalandırılması adına gerekli girişimlerin yapıldığı ve yapılacağı belirtilen açıklamada, "...Kamuoyunun da bu kişilerin saklanmaması ve hak ettikleri cezaya çarptırılmaları adına konuya hassasiyet göstereceğine eminiz. Galatasaray Kulübü yönetimi de olay anından itibaren söz konusu şahısların yakalanması adına gerek kulübümüz, gerekse emniyet güçleri ile sürekli temas halindedir ve çalışmalar yürütmektedir'' denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...