Dünya Kooperatifçilik Günü kutlaması ve fidan dağıtımı töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin tarım politikalarını eleştirdi.

Türkiye'nin potansiyelini değerlendiremediğini belirten CHP lideri sözlerini şöyle sürdürdü: "Bundan 15-20 gün önce Ankara'da bir tarım kurultayı yaptık. Tarımın sorunlarını masaya yatırdık. Türkiye dünyanın en güzel ülkelerinden bir tanesi. En bereketli ülkelerinden birisi. Taşı sıksanız suyunu çıkaran gençlerimiz var. Her şeyimiz var neden kaybediyoruz asıl soru bu. Başkan, Hollanda örneğini verdi en çarpıcı rakamlarını veriyim. Hollanda, Konya'dan küçük yıllık tarım ürünü ihracatı Hollanda'nın 100 milyar dolardan fazla. Peki Türkiye, Türkiye'nin tarım ürünü ihracatı 18 milyar lira. 100 milyar lira 18 milyar lira. 100 milyar liralık tarım ihracatı yapan Konya'dan küçük. Devasa Türkiye onun onda biri kadar tarım ihracatı yapıyor neden. Neyimiz eksik söyleyim size başkan dediki bir politika yok dedi bir tarım politikası yok dedi. Özür dileyerek şunu söyleyim bunların bir politikası var malı götürme politikası bundan emin olun. Biz önce halk kazanacak diyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı da eleştiren CHP Lideri, "Biz saraylar da değil halkın içinde olmak onların parçası olmak istiyoruz halka tepeden bakan değil halkın sorunlarını çözen iktidar olmak istiyoruz" dedi.

"Sorun çözen değil sorun üreten iktidar var diyorsanız yönümüzü değiştireceğiz" diye seslenen Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: "Geleceğe bakacağız umutla bakacağız. Hepimize görevler düşüyor bana da seçmen olarak size de düşüyor ülkemizi çocuklarımızı düşüneceğiz hepimizin huzur bulacağı bir Türkiye inşa edeceğiz."