Develerin gezdiği çöller, klasik bir Arap köyünde rastlanabilecek tek katlı yapılar, çadırlar, sokakta yılan oynatan adamlar... Amerikan yapımı 'The Last Templar'daki görüntüler Irak'ı ya da Afganistan'ı andırabilir ama filmdeki görüntüler Bodrum'a ait. Tabii yapımcıların gözünden...

Eski bir hazinenin peşine düşen kahramanların macerasını anlatan, Suzette Couture'nin yazdığı mini dizi 'The Last Templar'ın başrolünde Oscarlı oyuncu Miro Sorvino, Victor Garber ve Anthony Lemke yer alıyor. NBC için hazırlanan yapımın şu ana kadar sadece iki bölümü çekildi.

Amerika - Kanada ortak yapımı dizi Amerika'da ilk defa 25 Haziran'da yayınlandı. En büyük sinema veritabanı imdb.com'da kullanıcılar tarafından 5.0 gibi kötü bir puan alan dizinin Satürn ödüllerine de tek bir adaylığı bulunuyor.

Tapınak şövalyeleri üzerine kitaplarıyla tanınan Raymond Khoury'nin kitabından uyarlanan yapımda, coğrafya ve arkeoloji alanında büyük hatalar olduğu izleyenlerin en büyük eleştirisi.

Yapımın Bodrum'da geçen bölümlerinde, kahramanlar, deve kervanlarının geçtiği çöllerde konaklıyor. Bodrum'un yemyeşil ormanların yerini uçsuz bucaksız çöller alıyor.

Yapımın internette aldığı eleştiriler de olumsuz yönde. Filmin, Türkiye'nin imajına zarar verecek sahnelerle dolu olduğunda da herkes hemfikir.

Video: Develer de var!