Hooverphonic ile Salon sefası

En son 2006 yılında İstanbul’a gelen ve unutulmaz bir konsere imza atan Hooverphonic, beş yıl aradan sonra yeniden İstanbul’da.

12.05.2011 - 17:33

Hooverphonic ile Salon sefası

Dünyaca ünlü Belçikalı topluluk Hooverphonic, 17 Mayıs Salı ve 18 Mayıs Çarşamba akşamları, iki gece üst üste saat 22.00’de Salon seyircisiyle buluşuyor. Hooverphonic, son albümleri The Night Before turnesi kapsamında, Garanti Bankası sponsorluğunda, iki gece üst üste hayranlarıyla buluşacak.


Trip-hop, ambient ve electronica türlerini ustalıkla harmanlayan Hooverphonic, ilk albümleri A New Stereophonic Sound Spectacular’ı 1996 yılında yayımladı. Kısa bir sürede müziğini sınıflandırılamayacak kadar genişleten topluluk Bernardo Bertolucci'nin Stealing Beauty filminin soundtrack'inde yer alan 2Wicky parçasıyla uluslararası çapta ün kazandı.

İkinci albümleri Blue Wonder Powder Milk'i 1998 yılında, Massive Attack, Morcheeba ve Apollo 440'la beraber çıktıkları Avrupa turnesinden sonra yayımladı. “Mad About You”, “Vinegar&Salt”, “Jackie Cane”, “Out of Sight” gibi parçaların yer aldığı üçüncü albümleri The Magnificent Tree ile kendilerine büyük bir hayran kitlesi edindi. Hayali bir şarkıcı olan Jackie Cane’in hikayesini anlatan Hooverphonic Presents Jackie Cane, “The World Is Mine”, “Sometimes” ve “One” gibi parçalarla büyük beğeni topladı. Beşinci stüdyo albümü No More Sweet Music'i Kasım 2005'te çıkartan grup ardından onuncu yıllarını 2006'da yayımlanan toplama bir albümle kutladı.

Albümleri dünya çapında bir milyonun üzerinde satan Hooverphonic, son olarak 2007 yılında The President of the LSD Golf Club isimli bir albüm yayımladı. Topluluğun ilk solisti Geike Arnaert'in 2008 yılında topluluktan ayrılmasının ardından 2010 yılında yayımladıkları single The Night Before'un klibinde, 14 ayrı solistin deneme kayıtları gösterildi; birkaç gün sonra da içlerinden sesiyle herkesi büyüleyen Noémie Wolfs, Hooverphonic'in yeni solisti olarak ilan edildi. Topluluk, The Night Before adlı single'larından yaklaşık 1 ay sonra yayımlanan aynı adı taşıyan albümle Belçika'da iki Platinum ödülü aldı.

Hooverphonic konser biletlerini 45 TL (ayakta) ve 25 TL (öğrenci) üzerinden, Biletix satış kanalları ve Salon gişesinden temin edilebilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...