Hopa protestosuna müdahale

İstanbul Şişli'de, Hopa'daki olayları protesto amacıyla AK Parti Şişli ilçe binasına yürüyerek polise taş ve sopalarla saldıran grup, biber gazı ve tazyikli suyla dağıtıldı. 4'ü polis 6 kişi yaralanırken 21 kişi gözaltına alındı.

02.06.2011 - 22:51

Hopa protestosuna müdahale

Cevahir Alışveriş Merkezi önünde toplanan KESK, ÖDP ve Eğitim-Sen'in de aralarında bulunduğu çeşitli parti ve sivil toplum kuruluşlarına üye göstericiler, pankartlar ve sloganlar eşliğinde AK Parti Şişli ilçe binasına kadar yürüdü.

Göstericilerden bazıları, burada yoğun güvenlik önlemi alan polisin izniyle ilçe binasının önüne siyah çelenk bıraktı.

Yapılan basın açıklamasının ardından göstericiler, polislere yumurta atarak taş ve sopalarla saldırdı. Bunun üzerine polis, gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Yaşanan arbedede bazı göstericiler ile bir basın mensubu hafif yaralandı, yoldan geçen bazı araçlar ile çevredeki iş yerleri hasar gördü.

Dağılarak Taksim istikametine kaçmaya başlayan gruptakiler, Cevahir Alışveriş Merkezi'nin önündeki AK Parti seçim bürosuna taş atıp camlarını kırdı. Göstericiler, yol üzerindeki PTT binası ile özel bir bankaya da taş atarak kaçtı.

Çıkan olaylarda 4'ü polis 6 kişi yaralandı, 21 kişi de gözaltına alındı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...