Horasan'da sel: 6 ölü

Erzurum'un Horasan ilçesine bağlı Saçlık köyünde meydana gelen selde, 6 kişi hayatını kaybetti.

Haberler 21.07.2010 - 17:08

Horasan'da sel: 6 ölü

Erzurum'un Horasan ilçesine bağlı Saçlık köyünde meydana gelen selde aynı aileden 6 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, ilçede etkili olan sağanağın ardından, Saçlık köyü deresinin taşması sonucu dere yatağında bulunan Ziya Kocabaş'a ait evi su bastı.

Su baskını sonucu evde bulunan aynı aileden 7 kişi akıntıya kapılarak, kayboldu. İl Özel İdare Genel Sekreterliği ve jandarma ekiplerince yapılan aramada, Mahide Kocabaş (70), Cüneyt Kocabaş, Aysel Kocabaş (18), Sezer Kocabaş, anne Kezban Kocabaş ve Yusuf Kocabaş'ın (7) cesedine ulaşıldı.

Kayıp Orhan Kocabaş ise Saçlık köyüne 3 kilometre uzaklıkta Alagöz köyünde yaralı olarak kurtarılarak, Horasan Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Horasan Kaymakamı Mahmut Ağbal, şu an için selde kayıp başka kimsenin olmadığını açıkladı.VALİ SEL BÖLGESİNDE
Saçlık köyünde incelemelerde bulunan Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk şunları söyledi:

''Saçlık köyü, yol ağzında bir köy. Bugün etkili olan sağanaktan dolayı dere yatağının yakınında bulunan köyden, 6 vatandaşımızı sele kaptırdık. Cesetleri biraz evvel arkadaşlarımız buldular. Bir çocuk kurtulabildi. Toplam 7 kişinin bulunduğu ev sel esnasında yıkıldı, 6 vatandaşımızı kaybettik.
Tabi burada yapılması gereken şeyler var. Vatandaşların defin işlemlerine arkadaşlarımız yardımcı olacaklar. Kısa vadeli tedbir amaçlı bir çalışma yapacak. Arkadaşlarımız inceleyecekler. Buranın sele maruz kaldığı yönünde rapor tutup, ilgili yerlere iletilecek.''

Vali Öztürk, sel baskınında evi yıkılan Ziya Kocabaş için çadır kurulması talimatı da verdi.

Bu arada Vali Öztürk'ün köye gelişi sırasında, bazı vatandaşlar köy içerisinden geçen derenin taşması sonucu selin meydana geldiğini, daha önce de defalarca ilgili makamlardan köprü yapımı için taleplerde bulunduklarını, ancak taleplerinin yerine getirilmediğini ifade ederek, tepki gösterdiler.

Sayfa Yükleniyor...