Antalya'nın Manavgat ilçesindeki hortumda, Manavgat Belediyesi Üretici Pazarı'nın çatısı uçtu, bazı araçlarda maddi hasar oluştu.

İlçe merkezinde bulunan Manavgat Belediyesi Üretici Pazarı'nın olduğu bölgede kısa süreli hortum oluştu.

Hortumun etkisiyle pazar yerinin üzerini kapatan çatının bir kısmı yerinden sökülerek pazarın yanında bulunan alanda park halindeki araçların üzerine düştü. Çatıdan uçan parçaların çarpmasıyla 4 aracın camları kırılırken, esnaf ve yoldan geçen vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı.

Hortumun ardından Manavgat Belediyesi itfaiye ekipleri de çatıdan düşme riski bulunan bölümleri söktü. Belediye ekipleri, hortumun ardından oluşan molozu da temizledi.

KOZAN'DA DA ÇATIYI SÖKTÜ
Öte yandan Adana'nın Kozan ilçesinde etkili olan hortumun, 500 metrekarelik bir ahırın çatısının uçmasına neden olduğu bildirildi.

İlçeye bağlı Işıklı köyü Aydınlar Mahallesi'nde, çiftçi Fahri Çağlar'a (59) ait 500 metrekare büyüklüğündeki büyükbaş hayvan ahırının 8 tonluk çatısı, kısa süre etkili olan hortumda uçarak, zarar gördü.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, yaklaşık 30 metre havalanan çatı, yandaki portakal bahçesine düştü.

Çatının düştüğü yerdeki 15 portakal ağacı da zarar görürken, hortumdan ahırda bulunan 7 büyükbaş hayvan ise etkilenmedi.

Ahır sahibi Çağlar, zararının 15 bin lira civarında olduğunu belirterek, ''Güneyden gelen hortum ahırın çatısının tamamını bir tepsi gibi kaldırıp arkadaki bahçeye fırlattı. Bu ahırı emekli maaşımla zorluklarla yapmıştım. Üzüldüm, ancak tek tesellim can kaybı olmayışı'' dedi.