HP son düzlükte atağa kalktı

Herkes Apple iSlate'i beklerken, Microsoft ve HP bu sabah ortak bir basın toplantısında HP Slate'i duyurdu.

07.01.2010 - 12:12

HP son düzlükte atağa kalktı

Teknoloji meraklıları Apple’ın internet tabletini beklerken, Microsoft ve HP herkesi şaşırtarak HP Slate adlı tablet bilgisayarı basına gösterdi. Üstelik adının iSlate olacağı söylenen Apple’a inat, yeni ürün HP Slate adıyla duyuruldu.


Las Vegas’ta düzenlenen dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES’te bizzat Microsoft CEO’su Steve Ballmer tarafından gösterilen ve basın önünde demosu yapılan HP Slate, Windows 7 işletim sistemiyle çalışıyor.

Henüz teknik özellikleri resmen açıklanmasa da, 10 inç ekrana sahip HP Slate çoklu dokunma özelliğine sahip. Aynı zamanda Kindle e-kitap uygulamasını da çalıştıran tabletin Wi-Fi ve Bluetooth dışında HSDPA (3G) bağlantıya da sahip olacağı söyleniyor. HP Slate, yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek.

HP’nin ‘slate’ adını kullanması, tablet bilgisayar alt-kategorisinin adının da bu şekilde yerleşeceği izlenimi uyandırdı. Apple’ın ay sonunda duyuracağı ürün, söylendiği gibi iSlate adıyla açıklanırsa, ‘netbook’lardan sonra yeni bilgisayar kategorisi de İngilizce ‘slate’ olarak hayatımıza girmiş olacak.

HP Slate’in teknik özelliklerinin izleyen günlerde açıklanması bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...